şükela:  tümü | bugün
 • aklımı kurcalayan olay.

  şu abi tabiri caizse bütün gün yatıyor, meyve yiyior veya yaprak kemiriyor. bir kere bile geçip bench'te 100 bastığı veya rack'te pozisyon alıp squat yaptığı görülmemiştir.

  e nedir bunun sırrı arkadaş? nasıl oluyor da bütün gün keyif çatan bu eleman hayvani kaslara sahipken, benim günde en az 2-3 saatini gym'de geçirdikten sonra eve gelip proteini amino asidi basan demir sıvazlayıcısı kardeşlerim en fazla 1-2 cm kol genişlemesiyle yetinmek zorunda kalıyor? reva mı bu?

  burada bilim adamlarına da iş düştüğü kanaatindeyim. bu hangi gense bulup buluşturup bir enjektör yardımıyla insan evladına da en kısa zamanda aktarılmalı. proteine verecekleri parayı 3-4 ay biriktirip buna yatırsalar hepsi birer arnold olur haftasına.
 • doğal hayat zaten başlı başına bir fitness merkezi olduğu icindir.

  düşün sen ve ataların yıllar boyunca vahşi hayatta ağaçlara tırmanan,kütük deviren kaya kaldıran canlılarsın.

  gayet normal olan olayıdır.
 • cevabın soruda gizli olduğu sorun.

  (bkz: hayvani kas)
 • çoğu insanın da sürekli zihinsel egzersizler yapmıyor olmasına rağmen gorillerden daha zeki olması ile benzerlik gösteren durumdur.

  evrim ile gelinen nokta onlara daha az fiziksel egzersizle daha çok kas kütlesi oluşturma imkanı sunmakta iken, insanlara da daha az zihinsel egzersizle daha çok zeka gelişimi imkanı sunmaktadır. hiç egzersiz yapılmaması değil ama kasdettiğim bir taraf on kat yapıyorken sizin bir kat yapmanıza rağmen karşıdakinden daha iyi sonuç elde etmeniz durumundan bahsediyorum.
 • genetik yatkınlık ile alakalıdır. genel olarak zencilerin nispeten daha rahat ve zahmetsizce kas inşa edebiliyor oluşları da yine genetik yatkınlıklarındandır. aşağı yukarı aynı zaman zarfında vücut geliştirmeye başladığınız bazı gym hayvanlarının da sizin verdiğiniz emeğin üçte birini verip üstelik sizinle aynı supplementleri kullanıyor oluşlarına karşın (steroid free olduklarına da eminseniz) sizin iki hatta üç misli oluşları da yine bu piyangoyla alakalıdır.

  benim türkiye-antigua & barbuda üretimi öz yeğenim olan melez ergen irisinin de daha 8 yaşında bile six packleri vardı, babası olacak tüm gün yan gel osman modeli romalılar gibi dinlene dinlene yiyen vasıfsız yamyam da (zenci evet) tembel tenekenin teki olmasına (yıllardan bu yana tüm aileyi ablam çalışıp çekip çeviriyor) rağmen definisyon sezonundan yeni çıkmış gibi geziyor ortamlarda.

  edit: goriller için "vegan" diyen süblümleşmiş örnekler evvela gorillerin doğal ortamlarındaki diyet listelerinde yer alan sürü sebil böcek, termit ve karınca kolonilerinin talanı, ufak kemirgen ve sürüngenlerin löpck diye yutuluvermeleri mevzularına şöyle bir göz atsınlar. "çüş" diyenleri olmadığı için desteksiz desteksiz sallıyor malum vitaminsizler.

  meh & öeh
 • hepsi genlerde gizli, zencilerin vücutlarının kaslı olmaya daha yatkın olması gibi...
  zenci demişken buradan dakotadaki tüm afroamerikan kardeşlerimize selam ederim.(bkz: say no to racism)
 • barbar conan'nın özlü sözlerinden birisi de "demir kaldırarak, güçlü olamazsın" dır. gorilin elinin altında teknoloji yok, ayağını yerden kesecek taşıdı yok, etrafındaki yırtıcılardan koruyacak silahı yok iken, insanlar gibi yağ tulumuna mı dönüşecekti.
 • sabah akşam seks yaptıkları içindir.
 • kas lifleri insan gibi bölgesel değil, tek seferde ve aynı anda kasılır. bundandır ki günlük rutin işlerini yapsa dahi kasları kolayca gelişir. lakin ki iğneden ipliği geçirme gibi detay işleri yapamazlar.

  (bkz: her şeyin bir şeyi var)