şükela:  tümü | bugün
  • kısa bir süre önce inşaatı biten ve hizmete açılan ulus/ankara'da bulunan melike hatun camisini bugün ilk defa gördüm. gerçekten güzel ve ihtişamlı olmuş.
    asgari ücretle ve zor şartlar altında yaşamaya çalışırken aynı zamanda sarabrel palsili iki çoçuguna bakmaya çalışan babalar da gördüm.

dünya'nın en büyük ve ihtişamlı camisi biz de olsa acaba bütün kötülükler biter mi?

mesela, kanser gibi tedavisi uzun süren veya engeli bulunan bir çocuğu daha mutlu edebilir miyiz? onlara eşit şartlar da eğitim sağlayabilir miyiz? toplumla kaynaştırabilir miyiz?

baygın köpeği ezilmesi için yola atan sözde insanlar kabus olmaktan çıkar ve aç susuz bakıma muhtaç hayvanları sahiplenir veya onlara daha iyi bir yaşam alanı sağlayabilir miyiz?

yaylaları, sahilleri, dağları betonlaştırmadan doğa ile iç içe yaşayabilir miyiz?

sağcısı solcusu, dincisi ateisti, fenerlisi beşiktaşlısı, doğulusu batılısı farketmeksizin birbirimizi anlayama çalışır, sevgiyle yaşamayı başarabilir miyiz?

kıldığımız namazda hoca efendinin okuduğu maide süresi 8. ayet meali olan; ey iman edenler! allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olun. bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. adaletli olun' ayetinden de anlaşıldığı üzere adalet ve hukukun herkes için olması gerektiğini kavrayabilir miyiz?

ricam, kesinlikle art niyetli birşey yazmak istemedim, bugün biraz canım sıkılıyor galiba ondan bu deli sorular, anlatmak istediklerimi anlamadan kötü yorum yapmayın lütfen. illaki kelime, imla hataları var oraya takılmayın. saygılar.

youtube
  • vakit namazlarında olabildiğince camiye giderim ve şu ana kadar ortalama 2 sıradan fazla cemaat olduğunu görmedim.

hayırsever dindar insanların kafasındaki en büyük hayır cami yaptırmaktır. ama genelde o parayla zaten yapılmış bir caminin eksikleri tamamlanmak istenmez. eski bir camiyi onarsan hayır sayılmıyor mu?

veyahut yaptırdığın camiyi 20 yıl sonra doldurması için gençliğe bir kütüphane armağan ettin mi?

aslında önemli bir konudur ve ateistlerden öte müslümanları ilgilendirmektedir.
  • camilerin eleştirilmesi zor durumda olan aileler tarafından linç edilmenizle sonuçlanacaktır. herkes halinden memnun, kaldı ki bu toplum kesinlikle kendisine uzatılacak bir yardım elini hak etmiyor. zamanında birisi denedi ama dayak yedikten sonra kocasını savunan kadın gibi bu millet, millet olmayı değil tebaa olmayı istiyor. zorla güzellik olmuyor.