şükela:  tümü | bugün
  • başlık karakter sınırına takıldığı için nasıl açacağımı pek bilemedim.

sakarya üniversitesi hukuk fakültesinde okuyan görme engelli kızına hukuk metinlerini tek tek okuyarak 4 yılda mezun olmasını sağlayan anne. helal olsun dedirtmiştir.

twitter link
  • biz de kendimizi çocuk yetiştiriyor, büyük fedakarlıklar yapıyor sanıyoruz. gözlerim doldu.
  • taktir edilesi, ellerinden öpülesi annedir.
    görme engelli bireyle yaşamak zordur. bazen nesneleri anlatarak onun hafızasına kazımak zorunda kalırsınız. sabır işidir. ona ışık olabilmek için vicdan sahibi olmak gerekir. yoksa zorlu, engebeli bir yoldur engelli yakını olmak. herkes yapamaz.

bu dünya onların sınavıysa, insanların onlara nasıl davrandıkları da insanların sınavıdır.
  • zamanında evlenilecek kişi prenses değil kadın olmalı demiştim. işte gerçek bir kadın, gerçek bir anne. ellerinden öpülesi, cenneti ayakları altına seresi bir kadın.
    bizim premsesler de her gün burada feministçilik oynasınlar
  • kızına ayrı kendisine ayrı helal olsun dediğim anne. anne kelimesinin anlamını tam karşılayan insan.

biliyorsunuz her çocuk doğuran anne olamıyor maalesef.

ayrıca gözü görenler zor bitiriyor hukuk bölümünü. hatta bırak hukuk’u en kolay bölümleri bitiremiyor bizim gören(!) insanlarımız.
  • ana gibi anadir.

annelik çok başka bir şey beyler. erkek halimizle anlayamayız biz. babalık falan hikaye. baba konu mankeni, sevgili fakat anne gerçek aşktır bir çocuk için. ağlarken bile anne diye ağlarız.

ömrü uzun olsun o güzel annenin.
  • helal olsun.
  • sevmiyorum böyle haberleri hep bir acıtasyon
  • kadın metni anlatabilmek için ilk önce kendisi anlamalı. kendisi aynı anda bence çok sağlam avukat olan annedir.

nasıl tanımliyim ki ben şimdi bunu, ellerinden öpülür böyle kadının.
  • her şey iyi güzel ama bu kız nasıl mesleğini yapacak. hayatı boyunca tüm hukuksal metinleri annesi mi okuyacak? ya da kim görme engelli birine davasını teslim eder. bunun yerine kendi ayakları üzerinde durabileciği farklı bir alana yönlendirilmesi daha doğru olurdu. yinede çabası takdir edilmelidir.