şükela:  tümü | bugün
 • erzurum'da meydana gelmiştir:

  "erzurum yoncalık mahallesi'nde oturan doğuştan az gören ve işitme engelli olan kemal tanas (37), kent merkezindeki cumhuriyet caddesi'nde yolun karşısına geçerken yardım istemek amacıyla görmediğini bir kadının kolunu tuttu. taciz edildiğini sanan kadının bağırması üzerine tanas'ın görme ve işitme engelli olduğunu bilmeyen çevredekiler, tanas'ı darp etti. bir vatandaş tarafından saldırganların arasından kurtarılan kemal tanas, olay yerine gelen polislerce polis merkezine götürüldü. tanas'ın durumu öğrenerek polis merkezine gelen ailesi saldırganlardan şikayetçi oldu.

  'yüzde 95 engelli raporu var'

  aa'da yer alan habere göre; engelli gencin ağabeyi murat tanas, kardeşinin yüzde 95 engelli raporunun olduğunu söyledi. kardeşinin beyninde tümör olduğu için göz ve kulak gelişimin sağlanamadığını ifade eden tanas, kardeşinin gözlerinin çok az gördüğünü ifade etti. murat tanas, kardeşinin dışarı çıktığında sürekli yanında olamadıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "kardeşim caddeden geçerken her zaman insanlardan yardım alıyor, birinin koluna girerek karşıya geçiyor. bu kez de yine karşıya geçmek için birinden yardım almaya çalışıyor, bir kadının kolundan tutuyor. ama kadın kardeşimin kendisini taciz ettiğini düşünerek çığlık atınca çevredeki taksici ve esnaf da kardeşimi darp etti. kardeşimin kötü bir niyeti yok."

  tanas, kardeşini caddedeki bir vatandaşın kurtardığını belirterek, "sağ olsun duyarlı bir vatandaş kardeşimi oradan alıp uzaklaştırıyor. aynı zamanda kardeşime saldıranlar bu kişiye de saldırmaya çalışıyor. 'sen niye karışıyorsun' gibi laflar söylüyorlar. adam engelli bastonunu gördüğü kardeşimin durumunu anlatıyor. işitme engelli olduğunu ve gözlerinin de görmediği için bu olayı gerçekleştiğini anlatmaya çalışıyor. kardeşimi oradan alıp yakutiye kent meydanı'na getiriyor" dedi.

  karakola götürüldü

  bazı saldırganların kardeşinin taklit yaptığını söyleyerek üzerine yürümeye devam ettiklerini belirten tanas, "kardeşim oradan uzaklaşırken bazı vatandaşlar kör taklidi yaptığını söylüyor. yardımsever kişi kardeşimi olay yerinden uzaklaştırıyor. polis ekipleri olaya müdahale edip kardeşimi karakola götürüyor. beni çağırdılar ve konuyu anlattılar." ifadesini kullandı. ağabey tanas, polis merkezinde kardeşinin darp edildiğini görünce büyük üzüntü yaşadığını ifade ederek, "kardeşimin yüzünde ve vücudunda darp izleri vardı. darp raporu ve belgeleri aldım. kardeşime saldıranlar hakkında şikayetçi olduk. inşallah tez zamanda yakalanır ve yaptıklarının cezasını çekerler" diyerek sözlerini tamamladı."

  kaynak

  (bkz: erzurum)

  başka sözüm yok hakim bey.
 • erzurum'daki ilkel insanlar tarafından anlamadan dinlemeden bakmadan görmeden yapılan eylem. engelli kardeşimize geçmiş olsun.
 • ensar'cılar orada , haydi görelim koçlar ne yapabiliyorsunuz!
 • artık kadınlar o kadar korkar ve tiksinir oldu ki bu tarz durumlara çok hassas insanlar var çevremde bile. öteki taraftan olayın nasıl yaşandığını bilemeyiz ancak talihsiz, üzücü bir olay olmuş. toplum olarak psikolojimizin bozulduğunun kanıtı. hırsızı, tinercisi, tacizcisi elini kolunu sallaya sallaya gezdiği sürece sona erecek bir durum gibi gözükmüyor.
 • keşke önüne geleni tutmadan önce 'yardım eder misiniz, görme engelliyim' tarzı bir şeyler söyleseymiş, birini tutmasına gerek kalmadan yardım ederlerdi zaten dediğim yazık olan insan barındırır. hayat bizler için bile zaten zor, onların halini düşünemiyorum. engelli vatandaşın düştüğü durum fazlasıyla üzüntü verici. lakin içinde bulunduğumuz ortamın ahlak düzeyine bakarak engelli numarası yapıp birilerini taciz eden mahlukların var olduğuna %100 eminim.

  *gelen mesajlar üzerine: %95 görme engelli olarak yorumladım ben engelli vatandaşın durumunu. eğer şahış hem görmüyor, hem duymuyor hem de konuşamıyorsa olayın şahşı darp eden ve her türlü tehlikeye açık şekilde sokağa çıkmasına müsade eden olmak üzere iki ağır suçlusu mevcuttur. adama da sadece yazık diyebiliyorum.
 • anladığım kadarı ile dilsiz değilmiş, laps diye tutmadan önce konuşsaymış keşke. öteki taraftata da suç yok bence, sizi de sokakta giderken yabancı biri bir anda sıkıca tutsa ve bırakmasa siz de benzer tepki verirsiniz. taciz ya da gasp ediliyorum sanırsınız.
 • adam görme engelli, art niyeti yoksa (ki olduğunu sanmıyorum) adamın suçu yok.
  kadın ise türkiye'de yaşayan bir kadın. haliyle kadının da suçu yok.

  suç olaya anlamadan dinlemeden saldıran hıyarlarda.
 • okuduğunu anlamaktan aciz hırboların keşke kolunu tutmadan önce bir şeyler söyleseymiş dediği zavallı bir gariban.

  ulan davar haberi okusana adam hem görme hem konuşma engelli. lan siz neden her yerdesiniz? o erzurum'dakiler hödüklerden farkınız, ne olduğunu anlayabilme kavrayabilme kabiliyetiniz bile yok.
 • "doktor beni ellemesin, doktor bana dokunmasın" diyen o kadın tipini getirmiştir gözümün önüne..