şükela:  tümü | bugün
 • sapık demeyelim de, hazırcı erkek diyelim biz buna.

  şimdi var benim böyle tanıdıklarım. adam itü mezunu mesela, amerikanyalara gitmiş, annemin sürekli kafamıza kaktığı "ruşen amcanın oğlu sedat" olmuş. "bak ruşen amcanın oğlu sedat amerikaya gitti yüksek lisansa, sen bi okulu bitiremedin" diye kafamız sikilmiş... sonra bu sedat annesini arar bigün, "bana kız bakın oralardan" der.

  bu andan itibaren benim eğlencem başlamıştır. birincisi, ezik gelir bana bu adam. sen kalk onca bilgisayar yazılımının eline ver, efenim bissürü paralar döksün türkiyedeki şirketler senin için, etkili sunumlar hazırla, ama evlenmek için bi kız bulama! arkadaş, bu luğzırlık değil de ne? evet bu sedat denen adamı tanıyıp da onunla evlenmek isteyecek tek kız düşünemiyorum ben mesela. sümsüğün teki. ama işte, akademik zekası var. adamın evlenmek için tek şansı görücü usulü. ve bu sedat dingiliyle yemeğe çıkan kızların hemen hiçbirisi kabul etmedi evlenmeyi. görüşmeyi de zorla kabul ettiler gerçi, annemle yengem bazen çok ısrarcı olabiliyorlar. ama hatır için hiçkimse sedatla evlenmez yani.

  ha sonra saf bi kız buldular köyden. kız kabul etti evlenmeyi. bak mart ayında bebekleri de olacak. kız şanslıymış valla diyor duyan herkes. sen okuma, evde otur, sonra git amerikada sefa sür. millet vize alsın diye kıçını yırtıyor.

  ha ben olayın makarasındayım. ben sedat normal yollardan evlenememişse eğlenirim, oh çekerim falan. kızlar bunu reddettikçe gülerim, efenime söyliyim abuk sabuk kişileri öneririm ki daha çok eğlenelim falan... ama bu işin arkasında ciddi trajikomik bi hikaye var. bir yerlerde bir yanlış var ama, düzelcek zamanla diye umalım.
 • evde kalmamış, evlenmiştir. gerisi teferruat yahut silistre.
 • bunu, gülücük usulüyle evlenen üniversite mezunu erkek şeklinde okuyup beyin amcıklaması geçirebilirsiniz. sakin olun, kısa bir süre sonra geçiyor. sonra o gülücüğü yüzünüze koyuyorsunuz tabii.
 • üniversite mezunu olmak övünülecek, görücü usulüyle evlenmek de yerinilecek bir şey olmadığına göre, her ikisinin de frekansı, kesişim kümelerinin de frekansı epey bir yüksek iken, köpeğin adamı ısırmasıdır, information teori açısından değersizdir. dağılabilirsiniz.
 • 2 tiptir.
  1. si kendi başına bir kıza yaklaşıp ilişki kuramaz, eş dost anne yardımıyla evlenir. çekingendir. kendi halindedir, mazbut, iyi aile çocuğudur, tercih meselesi değildir.
  2. si gezip tozup yaşadığı onlarca kızı kaşar ilan edip, annesinin bulduğu hanım bir kızla evlenir. böyle bi saflık yapsa da piçtir, uzak durun.
 • yurtdisinda yasiyorsa etrafinda cok fazla turk kiz olmayabilir evlenmek icin. turkiyeye de oyle uzun uzadiya gelemez belki yilda bir sefer. bu yuzden boyle bir yolu tercih etmis olabilir.
 • saçma bir adam tipidir.

  etrafta yığınla kezban formatında yaşam formu varken ve bunlar hayatı, bir an önce evlenip kendilerini birilerinin kucağına atlamak olarak gördükten sonra kasmaya ne gerek var.
  görücü usulü sonucunda evleneceğin yüzde 99 itibariyle bir kezban olacak, e madem öyle bunların üçünü dışarda bir paraya bulmak mümkünken sadece niyetini belli etmen yeterli.
 • (bkz: kesici usül)
 • sayısı oldukça fazla olan erkekler kümesidir.

  bi kere neredeyse her kentin her ilçesinde , neredeyse beldesinde bile var olan herhangi bi üniversiteden mezun olmanın erkeği ne gibi bi statüye getirdiği tartışılır.elini sallasan üniversite mezunudur caanım ülkemde.her üniversite mezunu iş bulacak diye bir şart yok özlü sözü de gayet konunun can damarıdır aynı zamanda. üniversite mezunu insanlar neler yapıyorlar bunu mu yapmayacaklar a sözlük?

  bi de nesi kötü ki bunun ? kendisi tanışıp mantık evliliği yapsa ya da aşkından geberirken evet dese daha mı iyi oluyo ki?
 • büyük ihtimalle yakın zamanda karşılaşacağım erkektir kendisi, çünkü kendisi benim şu an erkek arkadaşımdır.

  ailesinin ' bizim milletimizden bir kızla evlenmezsen yüzümü bile göremezsin bir daha, evlatlıktan reddederim seni' baskıları sonucu , sonu olmayan bir ilişki içinde olduğum sevgilimdir kendisi...

  bana ne oldu düşüncelerim fikirlerim bir anda nasıl bu kadar değişti ben de bilemiyorum ama çok da garipsemiyorum artık. ailesiyle sevgilisi arasında kalan ben olsam istemeyerek ayrılmak zorunda kalsam heralde ben de

  'lan, madem çok biliyosunuz bulun bir tane de evlendirin!!!' diyebilirdim....