şükela:  tümü | bugün
  • şebnem ferah'ın yaklaşık 10.000 kişiye konser verdiği meydanın bulunduğu yer.
    (uludağ üniversitesi gençliği konser seviyomuş...)
  • yasayan insanlarin %99 u ogrenci olan. dunyada tatil yeri olmayip da en cok bar ve diskoya sahip olan. 7/24 insanlarin eglendigi. ust yada alt komsunuzda muhtemel olarak ogrenci olacagindan kimsenin eglencenizi bozmadigi, bi okadar da gereksiz ve $ehre uzak olan bursa'nin universite kampusu yakınındaki köyü.
  • uludağ üniversitesini barındırır. gerçi köyün gerçek kısmı, yani küçük evlerin, tarlaların, kıraathanelerin, caminin bulunduğu yerler, çok güzeldir. yol üzerinde aradığınız çoğu şeyi bulabilirsiniz. imren market vardır, süperdir. fotoğrafçısı vardır, öss başvuru formuna koyduğum fotomu orada yaptırdım. bir sürü ev yemeği yapan lokantası, bikaç tane pastane, bir eczane, birsürü cami barındırır köy.
    köy dışı, ama köy sayılan kısımlar bence rezalet. arabalar hız yapar, friends adlı berbat bi kafe vardır, millet sadece sevişecek partner bulmak için bir sürü abidik gubidik işler yapar. tabi arayan bulur. bi balıkçı açıldı, friendsin yukarısına doğru, önce güzeldi, sonra bozmuş, öyle dediler.
    sonunda yerleşim sitesi olan bir yokuşta, sıra sıra büyük apartmanlar ve özel yurtlar bulunuyor. bu yokuştaki evlerin yüzölçümleri büyük, kiraları ucuz.
    köyün girişi ile yerleşim sitesi arasında, mezarlığa çıkan yolun gerisinde, bir yokuş daha var. o yokuşta da öğrenci yurtları felan bulunmakta. benim yurdum da orada.
    geceleri kışın hava çok soğur, buz gibi rüzgar eser. adamın yüzü kızarır. kat kat giyinir, robokop gibi çıkarsın yurttan, onbeş dakka yürür, yerleşime gider alişveriş yaparsın.
    köyün gerçek kısmının sonunda bir yol başlar, iki tarafınızda yeşillik görebileceğiniz, yaklaşık 2-3 km lik bi yol, bu yolu yürümek çok zevklidir, arada insan dayanamaz, tarlalara, yeşilliğe atar kendini. ben bu kadarını yürüdüm, isteyen daha fazla yürüyüp, daha fazla yol alabilir tabi.
    yerleşimin yukarısında bi tane dino bar felan var, disko muhabbeti, bi kere gittik, pek beğenmedik, zaten hazetmem öyle diskodan felan, neyse.
    sonuçta birsürü genç insanın bulunduğu, bir sürü farklı dünyayı içinde barındıran, büyük görünüp aslında küçük olan bir köy, severim, ama kalmayı değil, yollarında yürümeyi. uzun süre kalınca çok sıkılıyor çünkü insan.
  • yapi kredi atm si disinda herseye sahip olan koy. he bi de cable baglantisi yok. aciklik oldugu icin deli gibi firtinalar oluomus. universite genclerinin barinmasinin buyuk bolumunu bu kucuk(?) koy karsilamakta. gercegi soyle bir disardan baktiginizda bir ulke kadar buyuk gozukuyo ama yazın nufus yuzde 90 azalio.
  • bu koyde bir sure kaldiktan sonra disari cikip dolasmanin anlamsiz oldugunu farkedebiliyorsunuz. binlerce ögrencinin kaldigi koyde aksam 12 den sonra bir allahin kulu kalmiyor. ayrica bar gibi eglence mekanlarinin olamamasi disari cikmamak icin yeterli nedenlerden. marpuc ve doors diye iki tane gidilebilitesi yuksek mekanlar var. onun disindaki kafeler bana kıraathaneleri andiriyor. eger her sabah uyandigimda daglari tarlaları ve duzluk uzerine insa edilmis binalar gormek istiyorsaniz, yasamak icin ideal bir mekan.
  • hayatımın 4.5 senesinin geçtiği, güldüğüm, ağladığım, eğlendiğim, spor yaptığım, ders çalıştığım, sevdiğim, sevildiğim, seviştiğim, hayattan tiksindiğim, sıkıldığım, sarıldığım, ona kaçtığım ve en çok da ondan kaçtığım, sadece anons sinyalini düzgün çalan muhtarlık hoparlörleri olan köy.
    - ding daang doongg przzt przzt cızırtt sakinler, frsst sırtt cırrt yoksa hepiniz bu gece 9 a kadar öleceksiniz prrrtt frttt hahahahha czrttt
  • içinde body adlı köpeği barındıran köy..
  • gorukle uludag universitesi gençliğini miskinliğe sevkeden alıştıktan sonra insanın bursaya inesinin bile gelmediği bir senesi yurtta bir senesi evde olmak uzere iki sene kaldığım gereksiz bir yerdir e iyi yanları yok mudur vardır elbet ama eksiler artıları çoktan goturmustur...
  • bursa'ya 20 küsur km mesafede bir köy. şehirden ya direk minibüse binerek veya önce metro, sonra minibüse binerek ulaşılabilen bir yer.
    ayrıca konser gibi bir etkinlik olduğunda bu köye ücretsiz ring servisler gönderiliyormuş, öğrenciler de gelebilsin diye.
    bursalılar'ın öğrenci nüfusunu içlerinde barındırmak istememesi nedeniyle yurt ve yurt amaçlı binalar hep bu köydedir.
    bursa- izmir asfaltı üzerinde uludağ üniversitesi'nden bir sonraki çıkıştır.
  • (bkz: köy)