• geçenlerde bir öğrencimle whatsappta sohbet ediyorduk. sohbet bittikten sonra görüşürüz hocam dedi, kalp emojisi yaptı. ben de görüşürüz dedim kalp yaptım. bu kez kalpli gif yolladı. böylece biz bir kısırdöngüye girmiş bulunduk: o kalp atıyor, ben kalp atıyorum, o atıyor, ben atıyorum ... *
    o ergeniusta kalbin yüzlerce çeşidi var. bende o kadar yok. hal böyleyken benim kalplerim tükendi*
    ayşe dedim, bende kalpler bitti, buna bir son verelim artık. ikimizden birinin durması lazım. hocam ben size görüldü atmak istemiyorum dedi. o ne demek dedim. açıkladı. o halde şöyle yapalım dedim: elini hoşcakal anlamında yukarı kaldırmış emojiyi (anladınız siz onu) atalım ve bitirelim dedim de bu şekilde anlaşabildik. yoksa kalp emojilerimiz artı sonsuza doğru gidiyordu*
  • ergen turnusolu.

yiğenim iki gündür wp tan yazıyor. yazdığıda sadece ' seni çok özledim, akşam bize gel dayı' bakmışım mesaja işim var ki dönmemişim iki defada hatırlamıyorum. bugün anası aradı ' kızım sana yazıyormuş, görüldü! atıyormuşsun ayıp değil mi ? lan benim kimseye bir şey attığım yok salak salak konuşma dedim. atıyomuşsun ağlıyo burda dedi.
    ver telefona dedim, anlattı ne olduğunu.

sokakta kan ter içinde top oynayıp akşam ezanı eve girmeyi özledim ben.
  • bunlar birde mezuna kalmak gibi bir terim uydurmuş götlerinden. gerçekten bu kadar avel yetişen bir nesilden başka bir şey beklemek haksızlık olurdu.

ikili ilişkileri sadece instagram ve whatsapp üzerinden yaşayan, dışarıda iki kelimeyi bir araya getiremeyen, sanal bebeklerin yeni kullanmaya başladıkları sikko terim.
  • inanılmaz itici bir tabir. iletini okudum buna rağmen cevap vermiyorum anlamına geliyor sanırım ergen jargonunda..

ıyk!
  • bir eylemsizliği eylemmiş gibi gösterme çabası olarak yeni çıkan akıl zararı tabirlerden sadece biri.

mavi tıkı kapatınca ne yapıyorsunuz? ağlıyor musunuz?

ben de bırakayım buraya bir tane;

sonu kapamak: son görülmeyi kapatanlar için kullanılabilir. görüldü atmak gibi "stalkladığınız" kişi size pasif agresif bir şekilde mesaj vermeye çalışıyor aslında, yani sonu kapıyor.

nasıl? mantıklı geldi mi? tamam bu tabiri de lugatınıza ekleyin. türkçe'yi zaten gömmüştük helvasını da kavurmuş oluruz.
  • bugün derste öğrencim tarafından kurulan cümle. anlamadım tabii "görüntü mü attı? * " diye sordum. yok hocam dediler, durumu izah ettiler. yaşlanıyorum galiba.
  • saçma sapan, ahmakça bir tabirdir.
  • su içmek kadar doğal harekettir.

başlık altına girilen entryleri okuyorum da…
    her şeye çok fazla anlam yüklüyorsunuz. hayatlarınız babaanne tribi atarak geçiyor.

işi vardır yazamıyordur, kafası dağınıktır, zaman bulunca yazacaktır, sizinle konuşası yoktur, cevap vermeyi unutabilir de…

sakin olun yahu, hayat sizden ibaret değil. kimse size, siz istiyorsunuz diye, cevap vermek zorunda da değil.

ne kadar meraklısınız insanların hayatlarına burnunuzu sokmaya…
  • mezuna kalmakla kapışacak iticilikte olan yeni nesil söz öbeği.
  • terbiyesizliktir. çünkü online olduğu halde mesaja bakmamak sizinle alakası olmayabilecek bir durumken, bakıp cevaplamamak "okudum ama s.kimde değil" demektir.
hesabın var mı? giriş yap