şükela:  tümü | bugün
  • her rengin bir anlamı vardır bu tespiti yapan erkekler açısından, ondan dolayı özellikle renk belirtirler.
    lakin hala ulaşamadık bu kodekse, çalışmalarımız devam ediyor. tek bulabildiğimiz kırmızı giyenler hakkında çok ateşli yorumu yaptıkları bu arkadaşların.

bu başlık da başıma kalmış.. vay başıma
  • her zaman icin tetikte bekle$en, artık bir süre sonra frikik görmese bile hatun ki$inin hal ve hareketlerinden, calı$tıgı meslek grubundan giydigi iç çama$ırını tahmin eden insanlar olur bunlar.

-off olm kıza bak kesin siyah don giymi$tir bu
    -oha olm nerden anladın
    -baksana olm nası gülüyo
    -peki.
  • olaylar tersinden gelişmektedir aslında,önemli olan renktir

-siyah
    -kilot
    -popo
    -kız
    -ohaaaaa
  • anlatılan hadiseye inandırıcılık katma isteğinden doğan bir ihtiyaç türüdür. bir hatun kişinin donu görülmüş ve bu anlatılacaktır. şimdi kalkıp "kızın donun gördüm" dese, karşıdaki kişi "hsstir ordan" diyebilir. buna karşın detaya inilirse, renk şekil vs belirtilirse o zaman otomatikman inandırıcılığı artmaktadır. örnek olayı inceleyelim:
    -olm var ya geçen gün bizim jale bi eğildi , donunu gördük, o biçim
    -yapma ya , ne biçim?
    -tabi olum , siyah dantelliydi bööle, iç kumaş yarı tül şeklinde, üzerinde şal desen var. kenar dantelleri gayet ince dikilmiş olup yarımburgu desenine haiz. ayrıca kenarları ince piko yapılmamış, serbest bırakılmış. çok güzeldi valla
    - abi sen donu görmemişsin, yemişsin..büyüksün abi
    -eyvallah...darısı içindekine..
    -oha abi.. aşmışsın..kaçayım ben..
  • direk renk verse yine iyi ;

- hacım ayşe hanımın donu gördük geçen yemekhanede
    - eyvah eyvah abi bi işim çıktı dur gelcem
    - dur dur hele, rengin rgb olarak değerlerini vereyim sana da ona göre sen kur kafanda artık
    - abi dur hele gelcem birazdan valla
    - cmyk değerlerini de vereyim de çıktısını düşün bi de of ne dondu be
    - abi ühühü
    - ışık prizmasından yansırda böyle renk renk olur ya o renklerin en canlısını göz önüne getir.
    - vay arkadaş be
  • terbiyesizliğe vurmadan belitmek lazım illa belirtilecekse, şöylesi de var çünkü ;

(bkz: eski açık sarı desene)
  • - olm senin ceren'le ilişkin olduğu söyleniyor?
    + ya benim ne işim olur o kızla?
    - bu arada dün kızın donunu gördüm abi, kırmızıydı!
    + iyi de ceren don giymez ki?
    - yaa, böyle sıçarsın işte yalancı pezevenk!
  • görülen objeden öte, renk olgusunun da bilinç altındaki etkilerini ortaya çıkartma amacı güden bir ihtiyaçtır. bazı renkler bazı bünyelerde ateşleme, bazı bünyelerde ise soğutma etkisi gösterir. mesela beyaz kimileri için daima masumiyet ile anılır. bu bünyeler beyaz don gördüğünde "canım canım, nasıl da saf masum giyinmiş" diye kurarlar içinden. kimi bünye de "of, beyaz giymiş. kendi de süt gibi beyazdır şimdi bunun.." der, azar da azar.

farklı bir bakış açısı yaparsak, şöyle de diyebiliriz, doğru renk tercihleri de bakan kişinin dikkatini çekecektir. siyah bir eteğin altına komando desenli bir don giymek bakana "amanın kaçayım" dedirtebilir. * ama uyum olursa daha bir tahrik edici, takdir edilesi olacaktır.

amma velakin rengi belirtme işinin özünde şu yatar, "gördüm, göz ucuyla görmekle de kalmadım uzun uzun süzdüm. böyle siyah renkli, dantelli felan.. " e, peki bize ne düşer? bu uzun bakabilmesi, treni süzer gibi süzebilmesi nedeni ile kendisine aferin demek düşer bize. *
  • nedense hep kadın donları üzerinde durulmuş. oysa şöyle sohbetler yaşandığına eminim:

-ay kız dün berkant'ın donunu gördüm, yere eğilmişti, beli açıldı.
    -ne renkti kız? boxer mı?
    -kahverengi. slip.
    -anlıyorum.