şükela:  tümü | bugün
1326 entry daha
  • bir ileri bir geri,
    şırnak hakkari.
    görsel
  • kaş-kalkan, antalya-mersin falan gördükten sonra karadeniz’e de atlayalım diyorum yavaştan yavaştan derkenn başlık gündem olmuş :)

önerileriniz nedir sevgili dostlar?
  • düzce yığılca arasına bir gidin de gorun viraj neymiş. manzarası kamufle etse de cok sayıda virajı mevcuttur.
  • eski foça - yeni foça arası sahil yoludur. bir taraf uçurum diğer taraf tepelerden oluşur.
  • sinop ayancık - sarıkum arasıdır.

işte o rota
  • kaş-kalkan.
  • van - hakkari arası 32 viraj.
    evet yanlış okumadınız saydım 32 tane
  • görülmüş en şiddetli ve en keyifli yusufcuk olabilir!
    tek bildiğim, sağlıklı adrenalinin damarlarıma müthiş etkisiydi!
    italya, bolzano’dan renon’a çıkış!
    biz arabayla çıktık.
    motorsikletle çıkanın mutlu adrenalinini feci şekilde kıskanarak linkleri bırakıyorum!

ha bu arada, sollama yasağı var; benim (hain) sürücü habersiz beni buraya sürdü ve hababam solladı, geç uyandım. gerçi hangi italyan bu yasağa uyuyor bilemedim ama yazayım dedim.

dayanamadan ekliyorum.
    bolzano’da ağustos ayında palmiyeler altında 35 derecede keyif ederken, 8 dakika virajdan sonra(hain sürücü 8 dakikada sollayarak çıktı), renon’da mis gibi havaya ulaşıp (20 derece) kendini heidi falan zannetmek de süper!
    iş renon ile bitmiyor, renon’a varınca, teleferikle corno del renon’a çıkılır. 2260 metre yükseklikte, “schüttelbrot” (sallama ekmek/ bizim çarşaf hamuruna benzer gibi ama çok daha lezzetli) yanında leziz peynir ve salam çeşitleri yenir, yanına da güzel bir şarap alınır ve hayatın aslında bu olduğu düşünülür.

neyse, işi gene gırtlağa bağladım, benden bi halt olmaz.
    keyifli inip çıkmalar!!

https://www.youtube.com/watch?v=bgxbr1r54a4

https://www.youtube.com/watch?v=gui3rwighfy
  • marmaris’ten turunç’a gidilen yol, döne döne bir hal oluyorsunuz ama sonunda cennet gibi bir yere iniyorsunuz.
  • muğla akbük koyuna giden yol yerkesik tarafından gidiliyorsa çok fena bir yol

not: daha bugün gittim
187 entry daha