şükela:  tümü | bugün
335 entry daha
  • onur ünlü'nün bizi final önce feci bir şekilde ters köşe ettiği dizi.

7, 8 ve 9. bölümlerin ve olası final kargaşasının analizini dinlemek için: tık
    --- spoiler ---

birinci bölümde kurtuluş'u ipek'e karşı görmüştük. zannettik ki kurtuluş kötü adama evrilecek ama anlaşılan o ki tüm dizi boyunca beklediğimiz evrilme hiç olmayacaktı. 9. bölümün finalinde öyle bir karambol oldu ki finalde ne çıkacağı meçhul.

ama ilk bölümdeki bedenlere göre bakarsa kurtuluş'un bedenine eşref, ipek'in bedenine de kurtuluş girmiş olsa gerek.

--- spoiler ---
  • bunu beğenen şunu da beğendi:

(bkz: bez bebek)
  • ilk bir iki bölümü ilginç olsa da 7-8'den sonra sıkan dizi, ne olacak diye atlaya atlaya izliyorum bakalım.
    beş kardeş'in evini gördük, caaaanım ece'yi gördük, daha ne.
  • asıl saçmalığın yüzlerce defa yazıldığı üzere aksesuarların görünmesi olmadığı dizi.

asıl saçmalık madem kimsenin görünmediği bir evrende yaşıyorlar, birbirlerini de görmemeleri gerekiyor. diğer türlü kurtuluş dışında herkesin birbirini görebildiği, sadece dizi izleyicisinin insanları göremediği bir evren. yani aslında bildiğimiz dünya bu, sadece seyircinin perspektifi farklı. halbuki bence madem dizinin adı 'görünen adam', normal insanların da birbirlerini sadece yansımalarından görmeleri daha mantıklı olurdu. mesela bu yüzden her yerde aynalar olmalı ve insanlar birbirleriyle iletişim kurarken bu aynalara bakmalıydı ya da evrende yaşayan bütün insanlar birbirlerini sadece aksesuarlarından görüyor olmalıydı ki birbirlerine çarpmasınlar falan...

yoksa bildiğin görünmez adam işte dizi.
  • onur ünlüden daha güzel bir dizi beklerdim bence olmamış ama internetten yayınlanan bir dizi olduğundan destek vermek için boş vakitlerimde izliyorum.daha kalitelilerinin geleceğine inanıyorum.
  • einstein ile eş zekadaki insanların da izlediği dizi. bu dizideki görünen adamın aslında bizim dünyamızdaki görünmez adamla aynı şey olduğunu aklımın ucundan bile geçirmemiştim. bu aydınlanma için teşekkürler.
  • jeneriğin sonunda yazan cümleler kimsenin dikkatini çekmemiş.

1.bölüm: "bi daakine grşrz bye"
    2.bölüm: "bi daakine grşrz bye"
    3.bölüm: "bi daakine grşrz bye"
    4.bölüm: "bu da böle bi bölümdü işte"
    5.bölüm: "g.ş.g.ş"
    6.bölüm: "yasal uyarı: illuminati ile bağlantılı olduğumuz iddiaları asılsızdır. bu isimli bir organizasyon yoktur."
    7.bölüm: "ada aslında arafmış"
    8.bölüm: "tüm hakları saklıdır. hala bulamıyoruz."
    9.bölüm: "şimdi 3d gözlüklerinizi çıkarabilirsiniz.