şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir şeyleri belli etmeye çalışmak / anlamaya çalışmak yerine doğrudan iletişim kurulması taraftarıyım. şu ana kadar öyle mi yaptım? çok az. artık yapmaya çalışıyorum. gelelim sadede, bu insan ya çekiniyordur ya da cidden işlerin böyle yürüdüğünü zannediyordur. yapmayın, etmeyin. görüşmek istemiyorsanız bunu düzgüne karşınızdaki insana ifade edin.
 • cepte dursun lazım olursa çıkartırımcıdır sinsidir pistir
 • ya bu da ne zor bir durum...

  kendi açından baktığında, "direkt söylesin" diye düşünsen sanki o zaman üzülüp kırılmayacaksın! şöyle yapsın böyle davransın desen... eğer sen görüşmek istiyorken karşındaki insan bunu istemiyorsa, ne olursa olsun kırılacaksın da üzüleceksin de ve karşı tarafa kızacaksın ve suçlayacaksın da, kaçarı yok.

  böyle durumlarda, duygularınızdan sıyrılıp konuya üçüncü tekil şahıs gibi bakıp, olan biteni olağan karşılamaya çalışmak ve kişiselleştirmemeye özen göstermek gerek. şöyle ki; birileri birileri ile görüşmek isterken, başka birileri o birileri ile görüşmek istemeyebilir!
  durumu olabildiğince normalleştirmeye çalışın yani...

  heee gelelim görüşmek istemediğini söylemeyen insana... bunun yerine daha can yakıcı yöntemler seçiyorsa, göster ama elletme efendime söyliyim oyala efendime söyliyim yav he he de falan yapıyorsa, o arkadaşta da biraz sıkıntı olabilir.
  hani söylemezsin de 10 yaşındaki bir çocuğun bile anlayacağı şekilde belli edersin...

  hah, işte o zaman görüşülmek istenmeyen kişiye de zaman vermek lazım, seviyorsa hemen gidemeyebilir, gönül bu, sana kaynamışsa sende ısınmak ister...
  anladıysa istenmediğini ve deniyorsa... yani gitmeyi... zaman tanıyın, bir denemesi muhakkak başarıya ulaşacaktır.
  kına yakabilirsiniz hehe
 • karşısındakini kırmak istemeyen kibar ve fedakar insan davranışı.
  her buluşma tekkifi itina ile bahaneler bulunarak reddedilir, yanındayken surat bir karış asık gezilir, yine de karşı taraf onunla görüşmek istemediğinizi anlamazsa mecburen kendi duygularınızı boşverip görüşmeye devam etmek zorundasınız, ya da karşınızdakinin duygularını yok sayıp açıkça "görüşmek istemiyorum" dersiniz.
  zor iştir vesselam.
 • şerefsizdir. herkes muhatabının gerçek düşüncelerini duymak ister. açık ve net şekilde "bak, seninle şu şu şu nedenlerle görüşmek istemiyorum" demek yerine mesaja yanıt vermemeyi tercih ediyorsa yazıktır. bu tiplerden adam olmaz. 40 yaşına gelip ergen gibi davranan insanlar var.
 • yav kimseye açıkça "ben senle görüşmek istemiyorum" denmez bence, kırmadan belli edersin sözünle tavrınla. öküz değilse anlar zaten insan istenmediğini.
 • hakkında ne diyebileceğimi pek bilmediğim insan. evet, kibardır ve iyi niyetlidir ama bence açık açık söylese daha iyi yapar. böyle bir şeyi açıkça söylemeden karşı tarafın anlamasını beklemek iki tarafı da zor durumda bırakıyor.