şükela:  tümü | bugün
 • ak parti hükümetinin cumhuriyet bayramı'nı kutlayan vatandaşlar için yakıştırdığı tabir.

  gösterici ne lan sibop?

  ulan yatacak yeriniz yok sizin! işiniz gücünüz kurnazlık. hiç çaktırmadan, bilinçaltından girip yaftalamanın dik alasıdır bu.

  eğer bayramını kutlayan vatandaş gösterici oluyorsa, ankara'nın hipodrom'undaki zevat ve zerzevat da "yer gösterici" mi oluyor madem?

  hükümet, bu söylemine anaakım yayın kuruluşları dahil tüm medyayı dahil etmiştir, alet etmiştir, mecbur etmiştir.

  nlp yöntemleriyle, newspeak katakullileriyle ülke yönetmek böyle bir şey işte. israil'in hasbarah'ını da solladı geçti bunlar artık. (bkz: #19248489)

  medyada ağzından çıkan kelimelerin ne anlama geldiğini idrak edebilmekten aciz sözde haberciler de, aynen birer papağan gibi, elinde bayrak anıtkabir'e doğru yürüyen halkı, bağdat caddesi'nden kadıköy'e doğru yürüyen halkı, gündoğdu meydanı'na doğru yürüyen halkı işaret ederek "işte bu göstericiler" diyebilmektedir 2012 yılı itibarıyla. şayet elinde mikrofonuyla bu şekilde konuşanlar beyinsiz papağan değillerse o takdirde sinsi sırtlandan beter işbirlikçilerdir.

  veya, her şeyi "çocuğun okul taksidi" ile açıklamak da mümkündür, her zamanki gibi.
 • [aşk serüveninin zorluğu şuradadır: "bana kimi arzulayacağımı göstersin, sonra çekip gitsinler!": en iyi dostumun sevdiğine aşık olduğum sayısız oluntular: her rakip önce usta, rehber, gösterici, aracı olmuştur.] roland barthes - fragments d'un discours amoureux