şükela:  tümü | bugün
 • çok çok güzel bir c-rpg'dir. hak ettiği kıymeti görememiştir yurt dışında, yine de türk insanı çok sever bu oyunu.
  inanılmaz bir serbestlik sağlar, oyun dünyası kocamandır ve çok da güzel gözükür. kesinlikle zaman ayrılmalı ve hayvanlar gibi oynanıp bitirilmesi gerekir.

  bir de, böyle 3d oyunlar insanın içinde değişik bir özlem bırakır. belki de sizi diyara sokmayı iyi başarmasındandır, bilemiyorum... gothic de böyle nostaljik bir anı bırakmıştır bende...

  (bkz: gothic 2)
 • orphaned land in , mercy i coverlarken , nakarat haricinde , sözlerini kullandiklari parça. orayada yakişiyodu ama , en klasi tabii ki orjinali. bir çok şeye yön veren bir paradise lost albümüdür bi de.

  (bkz: as we die for paradise lost)
 • ken russel yapımı julian sands'in rol aldığı 80li yılların korku filmi. sırtüstü yatan kadının göğsüne oturmuş ecinni tasviriyle akıllarda kalmıştır.
 • paradise lost'un 13 sene önce tüm dünyaya müziğin evreni yönettiği adadan (bkz: britanya) verdiği ders. müzikal olarak doom metal olsada bıraktığı tad, sözler, genel havası ile gothic denen olguyu birebir yaşatan bir albümdür.
  her şarkı birbirinden güzel riffler, mükemmel melodiler, derin sözler, uçuran davullar, titreten baslar ile bezenmiştir. siyah bir dantel gibi hayal edilecek bir albümdür bu, hele o hayalin içinee bunu üstüne sarmış karanlık bir wicca katarsanız, işte john milton'ın torunlarının grubunun bu muhteşem albümü...
  şarkı listesi ve yazarı;
  1.gothic (holmes/mackintosh)
  2.dead emotion (holmes/mackintosh)
  3.shattered (holmes/mackintosh)
  4.rapture (holmes/mackintosh)
  5.eternal (holmes/mackintosh)
  6.falling forever (holmes/mackintosh)
  7.angel tears (holmes/mackintosh)
  8.silent (holmes/mackintosh)
  9.the painless (holmes/mackintosh)
  10.desolate (holmes/mackintosh)

  (bkz: nick holmes)
  (bkz: greg mackintosh)
 • muhteşem albümünün açılış şarkısı. muhteşem bi solo melodisini elleri üzeirnde taşıyan bas davul ve gitarla açılır ve sonra nick o zamanlada çok olmayan muhteşem böğürtüsü, çift kayıt ile yapılmış verseler ile doom vokali dersine başlar. bride kısımlardaki bayan vokaller ise greg'in solosuna kadarsizi bulutlara yakınlaştırır. greg ise sizi orda yakalar ve yere vurur, daha ne olduğunu anlamadan tekrar yükselir ve yine düşersiniz. etrafta gördüğünüz şeyler ise bu iniş çıkışlarda lovecraft'ın yaratıklarından bile daha korkunçtur. insanı edinburgh2da bi kalede hissettirir kışın ortasında sonraki klavye partisyonları.. gerçekten gothic denen şey bu dersiniz..

  o ilahi sözler...
  denying our restlessness
  frustrations tension eludes
  the past was clean
  where thoughts were mild
  the present day horrors alive

  slowly passing timeless horrors

  lives within all fear
  the mourning in my tears
  drown all the past
  we lived beneath these years
  awaiting for the call
  for all life to expire
  passive to this day
  to infinity we'll fail

  the light is dim before us
  shadows appear and fall
  a barrage of savage ways
  only the darkness can filter through
 • icerisindeki th sesi
  dil on dislere degdirilerek cikarilan
  peltek bir s ve f arası bir ses olan ve
  o su da genellikle ince a seklinde okunmasi gereken
  ingilizce sozcuk.

  kotu bir benzetme gerekirse peltek s ile
  gâsik seklinde okunmasi gereken sozcuk.

  burada soyluyorsunuz neyse,
  yadellerde de gotik gotik deyip
  elin gavurlarini guldurmeyin kendinize.
 • urban dictionary'den alıntı: http://emo.urbanup.com/1700099

  the difference between emo and goth:

  emos hate themselves
  goths hate everyone
  emos want to kill themselves
  goths want to kill everyone
 • mimarisiyle hayranlık uyandıran sanat anlayışı.

  yağan karlar çatıda birikme yapmasın, kalıcı hasara sebebiyet vermesin amacıyla yapılmış bir dizaynın estetik açıdan bu derece başarılı olabileceğini kim bilebilirdi?
 • yirmi yıl sonra nick holmes'un tekrar brutal vokal yaptığı yeniden kaydedilmiş hali nete düşmüş olan efsane paradise lost şarkısı ve seksenlerde celtic frost'un ektiği tohumu gothic metal haline getiren aynı adlı '92 tarihli efsane albüm.

  2013 versiyonu için buyrunuz. ağlayacağım lan akşam akşam.
 • oyunu güç bela zaman buldukça oynamaya çalışıyorum. bilgisayarım arızalı olduğu için eski bir laptop'ı oyun ihtiyacımı gidermekte kullanıyorum. bundan fırsat bularak gothic serisinin henüz oynamamış olduğum ilk iki oyununu da oynayayım dedim. görünen o ki çok uzun sürecek bu iş. oyunu ilk oynadığınız birkaç saat kontrollere alışmanız, özellikle fena halde ölümcül orman yaratıklarına karşı hayatta kalmayı başararak istediğiniz gibi gezinmeniz sıkıntı. üstelik diğer oyunlara nispeten karakteriniz inanılmaz kolay ölüyor. dolayısıyla sürü halindeki yaratıkları başlarda teker teker uzaklaştırmanız lazım. hitpointleri yenilenmediği için öyle ya da böyle öldürebilirsiniz, ama bir yakalanırsanız anında işinizi bitiriyorlar. dövüş kontrollerine alışmak çok zaman aldı. ama sonunda re-map eyleyip diğer oyunlardaki tuş kombinasyonuna uygun bir moda soktum olayı. kolaylaştı artık. bakalım ilerleyelim. insanların dedikleri kadar keyifli bir oyun.

  ben birkaç sene önce ilk olarak gothic 3 ile tanıştım ve piranha bytes'ın yaptığı bu minvaldeki oyunlara (bkz: risen) vb. inanılmaz bir hayranlık duymaya başladım. bildiğiniz bağımlılık yapıyor. grafik de grafik demiyorsanız, birkaç yama ve mod ile boş zamanlarınızı (gecelerinizi) keyifli geçirtebilecek bir rpg.