şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: gothic 3)
 • joodun* ve akella tarafından piyasaya sürülen oyun.
 • grafik olarak ilkinden fazla farklı olmayan ve ilk oyundan 13 gün sonra oynanınca tam haz alınan süper oyun.

  oyun içindeki "copy protection error" fıtık eder ama doğru kopyası alınırsa crack dosyasındaki gothıc2.exe ile birlikte ar adlı dosyayı da bulmak mümkün. bunun kopyalaması ile gideriliyor.

  yakında add-on çıkacak
 • yeryuzundeki en kotu kamera sistemiyle evrendeki en kotu kontrol sistemini birlestirmis olan rpg. basarisiz motoru da cabasi. sanirim biraz sabredip ilerleyince alisilabiliyormus ama degmez sinir sahibi olmaya.
 • grafiklerinin harika olması sebebiyle oldukça gerçekçi bir oyun olmuş. özellikle ormanlık yerlerde insan kendini gerçekten oradaymış gibi hissediyor, geceleyin karanlıkta ay ışığı altında gezerkense kesinlikle ürküyor. gerçi başlarda ucube yaratıkları öldürmekten doğanın keyfi sürülemiyor ama meydan zamanla kahramanımıza kalıyor.
 • almanca versiyonuna bayağı kıyak geçmişler, ingilizce versiyonunu pek takmamışlar.

  aşağıdaki link'ten ingilizce foruma ulaşmak mümkün:
  http://forum.jowood.com/…orumdisplay.php?forumid=44
 • 1 saat gibi bir sure savelemeyi unutup, girilen bir dukkanda yanli$likla hirsiz muamelesi gorup butun $ehir ahalisinden dayak yedikten sonra kendinden sogutan oyun. uzun bir sure uzak kalmak gerek ki o oynanmi$ yerleri tekrar oynamak angarya olmasin.
  (bkz: oof of)
 • ilginç bir şekilde türkiye'de kendisine fazla seven bulamamış bir rpg oyunudur bu. oysaki derinliği tartışılmazdır, size keşfedilmeyi bekleyen belki de en büyük dünyalardan birini sunar. oyunu birçok şekilde (o birçok şekil de kendi içerisinde çok kez bölünür) bitirmenize imkan sağlar. görüntüleri ciddi anlamda güzeldir ve sizi dünyanın içine hemencecik sokar. müzikleri ise oyunu bitirdikten çok sonra bile aklınızdan çıkmayacak denli etkileyicidir. bir sürü insanla tanışır, sayısız iş yaparsınız. bunları yaparken alakadar olacağınız oyun kontolleri de, önyargıların aksine kısa bir süre sonra anlaşılır ki çok kolaydır. senaryolar oyunun 1.'si ile önlü arkalı gider ve hikayenin içerisinde müthiş bir bütünlük ve tutarlılık bulursunuz. oyunu oynayabilmek için inanılmaz derecede iyi ingilizce bilmek zorunda da değilsinizdir. asla geçilmeyecek bir bölümü yoktur; zira hem zorluğu, hem yapay zekası idealdir. internetten her türlü kılavuzuna ulaşılabilir. ancak tüm bunlara rağmen gothic 1 de gothic 2 de, bilgisayar oyunlarıyla ilgilenen çoğunluk tarafından ülkede sevilmez, hor görülür. nedeni de bilinmez...
 • ilk gothic ile bir bütün olarak süper bir hikayeye sahip oyun. gothic 3 çıkacakmış 2005/2006 gibi ve bundan kat kat büyük ve kat kat detaylı olacakmış. hikaye bitmiyor.