şükela:  tümü | bugün
  • kendini herhangi bi nedenle diger insanlardan üstün goren $ahis..
    maddi veya manavi $ekilde olabilir
    ba$ka insanlarin dü$üncelerinin de kendisininki kadar iyi olabilecegini göremeyecek bi zekaya sahiplerdir cogu zaman..
    (bkz: gotu kalkmak)
  • bu insanlar kendilerini bi bok sanmalarına rağmen genelde kuyruk gibi peşlerinden ayrılmayan büyük bir fan kitlesine sahip olurlar ve hayatta tek güvendikleri şey budur. bunların bi de ota boka salla,hadi ya tarzı cevaplar vererek geçiştiren ve bi siktir git dedirten versiyonları mevcuttur.
    (bkz: kendini bi bok sanmak) (bkz: alemde kendini tek sanmak)
  • göt kalkıklığı kavramını kabul etmemiz için, götün konum olarak kıyaslanacağı bir önceki duruma göre, ivmelenerek yukarı yönlü bir harekete maruz kalmış olması gerekeceğinden, ele aldığımız modeldeki insanların götünün oynak olduğu hipotezini ortaya atmamıza dayanak teşkil etmiş model.
  • illa götünü kaldırma hatasında bulunmuş biri(leri) vardır etrafta. yoksa kalkar mı o göt?
  • herkes bana aşık, ben süperim, ben şöyleyim böyleyim, dünyanın en yakışıklısı/güzeliyim diye geçinen sinir olduğum insan modelleridir. sanki onlar kral kraliçe biz sokak köpeğiyiz amına koyim. bi siktirin gidin başımdan lan sizi bana sayıyla mı veriyorlar?
    aslında anlayabiliyorum ben bu insanları. yıllar yılı kimse onlara yeterince değer vermemiş belki. sen kalkıyorsun ona sırf insan olmasından ötürü özen gösteriyorsun iyi davranıyorsun dertlerini dinliyorsun yardımcı olmaya çalışıyorsun arkadaşlarınla tanıştırıyorsun sosyal çevresi genişlesin diyorsun sonra bir bakmışsın elemanın götü kalkmış. tersi de olabilir hayatı boyunca herkes tarafından pohpohlanmış kendisinden başka herkesi pislik gibi görüyor da olabilir. bir çeşit eziklik olarak görüyorum ben bunu artık başka bir yorumu yok. "ay liv taylor u hiç beğenmiyoruuaamm beeaann" sanki sen çok güzelsin amına koyim götüm kadar boyun var kendine bakmadan elalemi yargılıyosun. ki yargıladığın insan kim bir de ona bak.sanki kendisi süper modelmiş gibi erkekleri de beğenmiyor "ay ne tipsiz" diye.sen çok mu tiplisin amına koyim. erkek versiyonu da var bu gerizekalıların ki biz onlara taş gibi hatun arayan seçici erkek diyoruz. amına kodumun pezevengi sen sanki çok yakışıklısın da kızları beğenmiyorsun. tüm yapmak istedikleri amiyane tabirle sikip bırakacakları bir kız bulmak ortamdan kız düşürmek aşk sevgi gibi insani duyguları kullanıp atmak. kız ona aşık mı oldu? güzelse siker ayrılır çirkinse yüzüne bile bakmaz. peki götü kalkmış insanımız çok mu yakışıklı? sokakta görsen sümüklü mendilini atmazsın.. bu özgüven nerden geliyor insanlar neden bunlara değer veriyor anlamıyorum. isyanım var uleyn. etrafta hiç mi normal insan yok ulan?
  • "kalkanları birleştirelim mi" gibi basit kelime oyunlarıyla ayarı bozulacak modeldir.