• entry gammaz modulu seçeneklerinden dördüncüsü olup, ne olur ne olmaz amacına hizmet ettiği sanılmaktadır... (bkz: götümüze girecek entryler)
 • insanı "bugüne kadar nette kime hangi yaptığından dolayı birşey girmiş ki" diye düşündüren, bence* gereksiz bir silme nedeni.

  (bkz: özgürlükler ülkesi internet)
 • internet alemindeki bir yazının,her turlu komedi-şov programında cılgınlar gibi makaraya alınan, milyonların onunde, duzine ile canlı yayında, defalarca mehmet ali erbil,hamdi alkan,ata demirer,vb. tarafından parodi yapıyoruz ayagına dalga gecilen bulent ersoy'u kızdırması ihtimaline karşı alınmış bir önlemdir...
 • britney spears başlığındaki küfürlü bi entryi silme sebebi olabiliyormuş.* tabi bu yargıya dayanarak denilebilirki bu silme sebebi uygulanırken britney spearsin türkçe öğrenip ekşi sözlük adlı bi siteye girip kendi altına yazılanları hakaret olarak kabul edip dava açma girişiminde bulunacağı gayet olanaklı bir eylem olarak görülüyor. ayrıca, özellikle amerikada, bu kadar gıcık olununan star(!) lar için yığınla anti-fan siteleri varken, sözlükte böyle entrylerin silinme sebebi olmasından dolayı gıcık olduğum entry silme seçeneğidir.
  edit: 2,5 sene öncesine kadar böyle düşünmekle beraber, britney spears'in türkiye distribütörünün kişilik haklarına önem veren büyük bir firma olduğunu öğrenmemle artık çok da saçma gelmeyen entry silme seçeneğidir.
 • ekşi sözlüğün son zamanlarda türk basınında sıkça yer alması, doğrudan sahibi olan kişinin "evet ben yaptım" benzeri kendi beyanatları bulunması ve kim olduğunun bilinmesi doğrultusunda; bilimum gereksiz hukuki karın ağrısı çekmek istememesi nedeniyle ortaya çıkmış bir meseledir.

  yazılan entrylerden yazarlar sorumludur ve benzeri sözde caydırıcı gözüken uyarılar tc* adaleti için pek birşey ifade etmemektedir. dolayısıyla suç'un başkası tarafından gerçekleştirilmesi gibi bir durumu ispatlayabilmek zor bir durumdur.

  haklı olmanız, kendinizi süper savunmanız bile çoğunlukla ortam sıcaklığı, karar verecek kişinin önceki geceki seksüel performansı gibi faktörlerin etkili olduğu yargı mekanizmasında şansınızı yüzde ellinin üzerine pek çıkarmaz. anlamsız risklere girmek yerine doğal olarak çeşitli otokontrol mekanizmalarının kullanılması ve bu durumun başlamadan önüne geçilmesi hedeflenmektedir.
 • altında temiz bir açıklama bulunamayan dert babası bir sözlük girdisi. bkz verilmekle beraber, ne olduğu adeta 'milli çıkar' gibi saklanan, oysa kendi adını taşıyan başlık altında gatey temizci bir şekilde bir erk sahibinin ifade etmesini beklediğim bir tanım. çıksın bi moderator arkadaş, budur kardeşim desin de bitsin bu sıkıntı. biz de sağduyumuzla rahat rahat başbaşa kalalım karrrrdeşim.
 • entryi çöpümde gördüğümde "e sizin de işiniz zor tabi" diye düşünmeme yol açıyor. daha bir iyimserlik, daha bir anlayış, daha bir şefkatle yaklaşıyorum silme eylemine. sizin götünüz serin olsun ben başka bişi istemem. canlarım gammazlarım, moderatörlerim. sizin kılınızı dünyalara değişmem, götünüzü mü tehlikeye atacam. kendimi camdan atarım daha iyi.

  rahat uyu ekşisözlük..
hesabın var mı? giriş yap