• şen kardeşler kıraathanesinde yuvalanmış ve islami kesimle mücadele ettiklerini zanneden mahalle gençleri için başlatılmış ve olanca hızıya süren kampanya. kampanyaya katılmak için şu şartlar geçerlidir.

  * ergenliği boyunca "bu başörtülüler var ya nasıl motor bilmezsiniz" odaklı öküz muhabbeti ortamlarında bulunmak

  * büyüyünce bu bilgilerin hepsinin doğru olduğuna inanmak

  * bilgisayar edinmek, internete filan girmeyi öğrenmek

  * eksi sözlüğü keşfedip yazar olmak

  bundan sonra yapılacak iş basittir her gün düzenli olarak "tanga giyen türbanlı" "götünü açan tesettürlü" gibi yarı abaza/yarı cahil/körkütük laik tandansı başlıklar açılır. birileri itiraz ederse -hele ki bunlar dindar insanlar olsunlar- bunlara da cahilliğin iyice bokunu çıkartıp -muhafazakarlığın ne olduğunu da bilmezler- "muhafazakar lan bunlar, köktendinci altıncı nesiller bastı burayı, urun koman, toplanın, entry girin" diye tın tın tınlamak. böylece islamcılarla mücadele ettiklerini ve onlara kesin bir darbe vurduklarını zannederler. bildik bir mantıktır bu. çünkü ortalama türk insanı etrafında değişik bir tip görmek istemez. huzursuzlanır bundan. bildiğimiz kasaba mantığı. türbanlıya motor diyecek, dul kadına orospu diyecek, solcuya komünist diyecek ki rahat etsin, kendi huzurlu ortamı bozulmasın. hele ki bir de laiklik ilkesini kıçından anlamışsa tadından yenmez.

  dolayısıyla bu kampanyanın yaygınlaşması normal aslında. çünkü sözlük büyüdükçe türkiye ortalamasına daha çok yaklaşıyor. bin kişiden altı bin kişiye çıkarsanız doğal olarak türkiye ortalamasını tutturmak daha kolay olur. olur da bir gün mesela sözlük nüfusu 1 milyona filan ulaşırsa töre cinayetlerinin ne kadar haklı olduğunu savunan entryler, başlıklar da görebileceğiz. bunu garipsemiyorum. hayatım boyunca her türlü kamusal alanda çeşit çeşit insanlarla bulundum onların versiyonları sözlük genişledikçe burada da karşıma çıkacaklar. burada bir sorun yok. ama şurada sorun var. türkiye ortalaması sözlüğe geldikçe sözlüğü bir patform olarak görüp hemen cepheleşmenin yollarını arıyor. "sözlükteki islamcılar" "altıncı nesil köktendinciler" türü başlıklar bunun ifadesi, bunun gayreti. ben bu sözlükte her türlü insanla yaşayıp giderim. ama onların da her türlü insanla yaşayıp gitmeleri şart. kalabalıklaşmak değil ama sözlükte bir cepheleşme ortamı yaratmak bu sözlüğü bitirecek bir çaba. ihtimal ki sözlüğü bitirince "sözlüğün amına koyduk ama islamcılar da artık entry giremiyor ne haber" gibi gezekçe bir övünmeyle ortaya çıkacaklardır. sözlüğün ebesini değil kendisini siktiniz be kardeşim.
 • bu kampanya başka bir şeyden bahsediyor baylar. fikire fikirle karşılık vermek başka bir şeydir, cepheleşmeye gitmek, işi sulandırmak her allahın günü don muhabbeti yapmak başka bir şeydir. ayrıca yahudiler iğrenç entrylerini girenlerin epeyce bir kısmını da dindar olmayan faşist arkadaşlar oluşturmakta.
 • bu kampanyanin en buyuk olayi, islamci yazarlarin savlarini ele alip karsilik vermek yerine, genelleme yoluyla onlara hakaret yagdirmaktir. ad hominem'le bir yere varilmaz, seviyesiz bi sekilde "gotun acik," "tangaci seni," "parmak arasi takunya giyiyorsun" gibi gereksiz ithamlarin hic bir tartisma degeri yoktur.

  bir dusunce sunmayip bos yere hayali ironik durumlar yaratip dalga gecince bos laf uretmis oluyorsunuz kampanyaci gencler.
  aristoteles demis ben demiyorum, "ad hominem yapan dingilin onde gidenidir!" diye.
 • "götünü açan türbanlı" konseptli entry girip başlık açan suser'lar arasında yapılacak çekilişle 1 suser sözlük moderatörü 10 suser gammaz staff ünvanı kazanacak ayrıca bu konsepte uygun entry giren her suser'ın beşer adet entry'si yüceltilecek entry'si yüceltilenlerin boylarında gözle görülür bir uzama kaydedilecek. acele edin ve unutmayın daha fazla entry daha fazla şans demek...
 • - "gotunu acan turbanli yaz" eksi sozluge gonder.
  - niye abi ?
  - çok prim yaparsın
  - hadi beah, başka neler pirim yaptırır abi ?
  - "bikinili karısını kıskanmayan domuzdur" yaz mesela.
  - süper abi, peki sonra ne oluyor ?
  - ekşin oluyo, millet birbirine giriyo.
  - eee..
  - öyle işte bi poh olduğu yok ama dünyada bu tip şeyler yüzünden cinayet işleyen salaklar var.
  - hadi ya, peki kontör kazanabiliyor muyuz ?
  - tabe, hatta azmedersen bir beynin bile olabilir.