şükela:  tümü | bugün
  • istiklal mahkemelerinde sallandırılması gereken kişilerdir.

aile terbiyesi almamış, hain insanlar olur kendileri. bir kat için asansör beklerler ve bundan utanmazlar. arsız herifler.

bilenler bilir bundan yaklaşık iki ay önce çapraz bağlarım koptu spor sırasında. bacağımı hareket bile ettiremedim uzunca bir süre. işimden, çişimden her şeyimden mahrum kaldım bu illet yüzünden. yavaş yavaş toparlanma evresindeyim ve bunun neticesinde işe geri dönme kararı aldım. takriben 10 katın altında her zaman merdivenleri tercih etmişimdir. malum bütün gün kıçımızın üstünde oturup çalışıyoruz, spor saatleri dışında vücudu tembelleştirmemek lazım. her neyse, işe geri döndüğüm şu süreçte desteksiz yürümekten aciz olan ben götünü 1 kat için (bırakın çıkmayı inmek için bile) kaldıramayan şerefsizler yüzünden asansörün başında nöbet tutuyorum her seferinde. hele bir iyileşeyim sizinle uğraşacağım bekleyin siz.

biliyorum tek ben yaşamıyorum bunu, engellisinden benim gibi sakatlanmışına bir sürü insan her türlü iş yerinde bu ahlaksızlıkla baş etmek zorunda kalıyor, hakları göz göre göre suistimal ediliyor.

sana ne kardeşim ister yürürüm ister asansöre binerim diyen sığırlar, sizin böyle bir lüksünüz o-la-maz. vücudun el verdiği sürece asansörü işgal e-de-mez-sin. az önce de belirttiğim gibi sabırlıyım, sağlığıma kavuşacağım günü iple çekiyorum, siz ve sizin gibilerle o zaman hesaplaşacağım.

tanım: kendine saygısı olmayan, rezil insan tipi.

edit: imla
  • bunların sadece plaza içinde değil apartman içinde de olan cinsleri mevcuttur. elin kolun poşetlerde dolu yorgun argın gelmişsindir, 5 kat asansörle çıkacakken bir bakarsın asansör zeminin bir kat üzerinde bekliyor. tabi kaçmasın diye bir de kapı çıkışında asansörün arasına bir şeyler yaslayan cinsleri mevcuttur ki insanı verem ederler.

tabi ki asansör kullanılsın ama yaşlı vs olmadıkça bir kat veyahut iki kat için asansör kullanılmasını hiçbir zaman anlayamamışımdır. işyerleri gibi kalabalık yerlerde de bu tiplerin mevcut olduğunu az buçuk tahmin ediyorum ne kadar oralara sıklıkla işim düşüyor olmasa da. yazan kardeşimize hak veriyorum şimdiden.

asansör sonuçta gündelik hayatı kolaylaştırmak için bir araç ve zaten kolay olan şeyleri kolaylaştırmak gereksiz olur.
  • bilenler bilirden sonrasını okumadığım başlık. kullanmayın şu lafı. ne kadar irite edici, gıcık bir laftır yarabbim.
  • 150 takipçisiyle sosyal medyadan devrim yapar