şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en az diğer alerjiler gibi rahatsızlık verir diye optimistik bir giriş yapılamayacak kadar rahatsız edici bir alerjidir.

  bünyenin diğer alerjilere de sahip olması muhtemeldir.bir çeşidini yıllar önce ergenliğe giriş dönemimde lenslerimin gözümde ters döndüğünü hissetmem üzerine doktorum farketti.zaten kaşıntı kızarıklık vardı lakin saygıdeğer doktorumuz göz kapağımı ters çevirince durumun daha da vahim olduğunu "hmmm sen lensleri çıkart, kötü olmuş" demesinden anladık. (bre hayvan, bi test yapsaydın önce) .

  diğer bir sinsi çeşidini de geçtiğimiz ay bana "ulan kesin beyin kanseri oldum,göz kapaklarım ağrıyor,allaam gözlerim mi akıcak ölürken aceba?" diye kabuslar yaşatan modelidir. kendisi yüksek mertebede , darbe salınımlı baş ağrısı yapmıştır. gidilen bir göz doktoru "-kaşıntı var mı? / - yok." gibi kısa süreli dialogtan sonra alrjim olmadığına kanaat getirip astigmat numaramı 135425 katına çıkarmıştır. ama baş ağrısı hala devam eder. üstüne yüksek numaradan baş dönmesi de eklenir. ve küfredilir doktor efendiye muntazaman. ertesi gün diğer bir doktorda anlaşılır durum. alerjim vardır ve ilaç kaçınılmazdır. 3-5 damlayla bir aydır aranan huzura kavuşulur.bebekler gibi uyunur.

  ama damlanın da kötü etkileri vardır.kakadır. myte,akar toz alerjisi olanların burun hassasiyeti üzerine : aslında burunları fazla iyi çalışmalarından kaynaklanır . benim gibi koku obsesifleri bu duyularını kaybeder bu alerji damlaları yüzünden. kokuları iyi algılayamazlar,damla burun sıvısının azına komuştur. koşamazlar. damla burun sıvısını kurutmuştur. koştuklarında ise kötü şeyler başlar. burun zonklamaya ve zonklamaya ve zonk zonk. artık yakalayacağınız her neyse unutur ve burnunuzun hala yerinde olduğuna inanmak için iki elinizle yüzünüzün ortasını avuçlarsınız. o dayanılmaz ağrı diğer bir damla seansıyla son bulur (geçici olarak).

  zaten damlanın göz pınarlarından burna oradan da boğaza geçeceği kaçınılmaz. o iğrenç ilaç tadı... neyse sıkıldım. yeter bu kadar.
 • (bkz: konjonktivit)
 • bünyeniz alerjikse varlığını şaşırmadan buyur diyeceğiniz alerji cinsi.
  ancak diğer bir kral alerji için (bkz: güneş alerjisi)
 • azdığı dönemlerde o nazikçe , tıp tıp damlattığınız solüsyonları artık iki elinizle tutup retinanıza sıkmanız ve tazyikli ilacın baş ağrınızı geçirmenizi umduğunuz alerjinizdir . ( şuan kafatasımda beynimin büzüştüğünün ve gözlerimin emildiği üzerine yemin edebilirim. )
 • alerjik gözler, göz doktorunun göze damlattığı 1 damla sıvıyla anında tanısı konabilen enteresan birşeydir. o sıvı ki, insanı 5 yaşına geri döndürür, acıtır, kaşındırır, utandırır. hatta doktor bile şaşırır bazen, "senin gözler de baya alerjikmiş" diye. yek yea? demek istersiniz, niye geldim ben zaten buralara kadar? diye çemkiresiniz gelir. alerjik gözler, oldukça kaşıntı verir, kendi güzelim gözlerinizi muhtelif zamanlarda oyarsınız. güneşli yerlerde -kış güneşi, yaz güneşi farketmez- gözlüksüz dolandığınızda kahrolursunuz acınızdan. bir de bilgisayar başında ektra zaman harcamaya başladıysanız, o gözler 24 saat kan çanağı olabilme yetisine de erişir. uyuduğu, dinlendiği halde, kişi sabah aynadaki görüntüsünden korkabilir, ve tüm gün sinirli insan imajı çizebilir yeni göz akı renginden dolayı.
 • feci bir durum. gozler surekli yapis yapis, boyle icinden iplik iplik garip seyler cikiyor. kasiniyor, ama kasimaya izin vermiyor. cunku her kasima girisimimde sanki gozumu ciziyorlarmis gibi geliyor. sonra batma basliyor, soguk suyla yikasam diyorum; o da olmuyor. cunku bu sefer de fazla sulaniyor. gozlerimin suanki durumu: havuzda on saat gozluksuz yuzmusum gibi. doktorun dedigine gore benimkini azdiran cimen ve polenmis. ne guzel bir kombinasyon. bir damla verdi, gunde dort kere kullanmam gerekiyor. neyseki ise yariyor. ama gozlerim portledi resmen. bunun disinda kocakari ilaci olarak orta boyda sogani bir bardak suda kaynatip, sonra o suyu balla karistirip icmem onerildi. henuz yapmadim.
 • her bahar hiç fire vermeden gözlerimi 1 hafta 10 gün kadar yoklayan, şu aralar yine hayattan bezdirmekte olan alerjim.
 • nisan-mayıs ayı ile başlayıp ağustos'a kadar devam eden süreçte yoğun etkisini gösteren hastalık. geçtiğimiz sene ha geçer, ha geçti diyerekten doktora gitmedim ve 2-3 ay boyunca bu alerjiyi çektim. kaşınma ile başlayıp batma ile devam ediyor. zaten kaşınma esnasında ellerinizi gözlerinizden her ne kadar uzak tutmaya çabalasanız da başarılı olmanız pek mümkün olmuyor. bu sene ise işi sıkı tutup göz doktoruna göründüm ve günde 4'er defa olmak üzere 2 adet damla verdi, onları kullandığım 2 aylık süre içerisinde gayet rahattım, damlalar biteli 4-5 gün olmadan alerji yine etkisini göstermeye başladı.

  (bkz: flarex)
  (bkz: emadine)
 • gece 12'de yatmışım, aksi gibi de evde yalnızım. saat 2 gibi tek gözümün deliler gibi ağlamasına uyandım. yaşlar akmıyor adeta fışkırıyor gözden. bir yanmalar bir batmalar. yataktan fırladım ışığı yaktım, yakmaz olaydım. akan gözüm her yeri bembeyaz görüyor, gören gözümle aynadan akan gözüme baktım, öyle bir kızarmış ki, beyaz bir yer kalmamış gözde. ulan saat gecenin 2'si, bi sakin ol diyecek kimse yok, acile gitsem göze ne yapacak adamlar diye düşünüyorum, öyle bir panik olmuşum ki göz hastanelerinin de acili olduğunu unutmuşum, evin içinde bir sağa bir sola koşturup kendimi kör olmayacağıma ikna etmeye çalışıyorum. arkadaş saat ikiden dört buçuğa kadar açılmadı gözüm. en son yorulup uyuyakalmışım, sabah uyandığımda sanki gece akan batan o değilmiş gibi pırıl pırıl, sapasağlamdı gözüm. soluğu doktorda aldım tabi, evham yapma, çok yoğun alerji olmuş dedi. lan gece uyandım tek gözüm kördü, nereye evham yapma...şimdi damlalarım ve ben çok mesuduz. diyeceğim o ki, göz alerjisi gözün görmesini geçici olarak engelleyebilen bir şeymiş. olur da başınıza gelirse kör mü oldum diye gözünüzü parmaklaya parmaklaya çıkartmayın.
 • bu senenin moda salgınıdır göz alerjisi.doğal yollarla ,bekleyerek geçmeyen illet.
  edit: çılgınca kaşımak istiyorum gözlerimi sözlük...