şükela:  tümü | bugün
  • turkiyenin muhtemelen en buyuk optik zinciri. 22 magazalari varmis turkiye capinda
  • e : eleman | b: ben

b: xxx marka gözlüklere bakacaktım.
    e: tabi beyefendi, buyrun.
    b: hmm, aa tamam bu.
    e: efendim bu ürünümüz italyanın güney tepelerinde üretilmiş olup, sezon için en iddaalı modellerimizdendir. tavsiye ederim.
    b: hö ? fiyatı nedir ?
    e: 875 tl.
    b: tamam almıyorum o zaman.
    e: ama?! efendim neden? çok yakıştı ?
    b: az önce optimum'da aynı modeli 375 tl'ye sordum. 350'ye bıraktılar almadım. (öyle bir şey yok)
    e: nasıl olur ? abi olamaz ! (o sırada operasyon müdürü aranır)
    b: neyse iyi günler.
    e: abi gel 325 tl sana. gel vallahi, daimi müşterimizsiniz.
    b: eyvallah birader, 10 taksit'te yap bakayim şöyle.
    e: .... ? peki abi.

(bkz: göz grup optik)
  • verilmiş siparişi zamanında teslim etmeyi ve geç de olsa gelmiş numaralı camı güneş gözlüğünün çerçevesine takmayı beceremeyen, suratımda bir dudağı yerde bir dudağı gökte dev edasıyla yamulmuş vaziyette duran zavallı gözlüğe bakıp, "efenim şimdi sizin camlarınızın biri numaralı biri numarasız ondan oluyor böyle" diye hayatımda duyduğum en saçmasapan açıklamayı yapmakta beis görmeyen, -çok kibarca ifade etmeye çalışacağım- "acaip" elemanlara sahip "gözlükçü"!!!
    bundan önce de normal gözlüğüm için fiyat almıştım ben bunlardan da sonra yarı fiyatına başka bir yerde yaptırmıştım; demek o zaman verilmiş sadakam varmış ve demek çok zamandır sadaka falan vermiyormuşum!
    gideyim bir fakir sevindireyim bari!
  • mayıs 2006'dan bu yana metrocity şubesinden aışveriş yaptıgım , bugüne kadarki neredeyse tüm lenslerimi satın aldıgım optikçi. henüz bi yanlışlarını görmedim.
  • kafalarına göre gözlüğün camını garanti kapsamı dışında bırakan firma.

evet kafalarına göre, çünkü markanın türkiye distrübütörü örneğin, öyle bir şey demiyor. ama göz grup diyor ki, güneş gözlüğünüzün gözlük camları garanti dışı.

bunun karşılığı; araba aldın, jantlar kapsam dışı, çamaşır makinesi aldın, kapak kapsam dışı demek gibidir. garip firma.
  • .ikmeyi geçmişler ayakta şekiller denemeye başlamışlar. ayni camı atasun optikte 500 tlye yaptirabiliyorken kadıköy bahariye şubesi 1500 tl den başlar şeklinde fiyat vermiştir.
    ayıptır...
  • hayatimda gordugum en bariz musteri segmentasyonunu yapmis magazalar zinciri. turkiye'deyken "tamam lan nasilsa artik lens takabiliyorum, gidip kendime aviator alayim" dedim. yillardir istiyordum, cam degistirme derdinden sebep almamistim hic.

neyse icerenkoy carrefour'daki tum gozlukculeri gezdikten sonra icinde toplasan 5 tane rayban gozluk olan bir subesine girdim bunlarin. "belli ki omur boyu gozluk/lens takacagim, guzelinden bir high-end gozluge yatirim yapayim" demistim annemlere, o gozluklere bakmak icin.

subede butun gozlukler unlu markali. tag heuer'ler, armani'ler falan havalarda ucusuyor. soyle soyleyeyim, magazada en ucuz gozluk 800-900 lira falan, oyle bir high-end'lik. gozgrup'un diger subelerinden alisveris yapmisligim var, butun markalar bir arada durur -- bir tanesinde zegna gozluk begenmisligim vardi hatta, rayban'larla yan yana duruyordu.

neyse sasirdiysam da caktirmadim. ciktik oradan, avm'den cikacakken kapinin oradaki diger goz grup magazasini gordum. o anda sarj etti. adamlar oyle bir ayirmislar ki, 2 ayri magaza, birinde sirf high-end markalar, birinde normal fiyatli gozlukler. fakirlerle zenginler ayni yerden alisveris yapmasin diye bu kadar ugrasmanin da geregi bence yok yani.*
  • rezalet başlıklarını pek sevmediğimden, kendileriyle ilgili bugün yaşadıklarımı burada anlatayım ve siz de bilin ki, aynı tatsızlıkları siz de yaşamayın istedim.

zorlu center şubesinde müşteriye yardımcı olmaktan, çözüm üretmekten çok uzak, asık suratlı bir satış personeli bulunduran türkiye'nin en büyük optik mağazalarından biridir efendim kendileri.

cuma günü bu mağazaya gittik lens almak için. doktorumuz reçeteye bütün bilgileri yazmış, fakat lens numarasını yazmayı unutmuş. bunu orada farkettik. istediğimiz lens numarası ellerinde bulunmadığından sipariş formu oluşturuldu. karşımızdaki satış danışmanı, bizi bu lens numarası ile ilgili uyardı. hastaneyi arayarak ne yapmamız gerektiğini sormamızı, bu haliyle özel sağlık sigortamızın problem çıkarabileceğini söyledi. buraya kadar herşey normaldi.

pazartesi günü hastaneyi arayarak durumu anlattık. doktorumuzun lens numarasını sisteme girdiğini, bilgisayar ortamında bu bilgilerin göründüğünü belirterek, reçete üzerine kendi söyledikleri (bizim de hali hazırda bildiğimiz) lens numaramızı reçetenin üzerine yazmamızda bir sakınca olmadığını belirtmesi üzerine kalktık zorlu center göz grup'a gittik.

cuma günü tüm bu konuşmaları yaptığımız satış danışmanına bugün hastane ile konuşmamızı anlatıyorduk ki kendisi karşısındaki müşteriyi tam olarak dinleyip anlayıp yardımcı olmak yerine direkt telefona sarıldı ve karşısındakine eksik gedik bilgilerle saçma sapan sorular sordu.

bizim hastane ile konuştuğumuza, bizim lens numarasını yazabileceğimizi söylediklerini belirtince de adeta her bir reçete adli tıp kurumuna gidip el yazıları teker teker inceleniyormuş gibi bir tribe girdi. ve nedense bu konunun sonunda kendisine problem olabileceğine inandı ve mağaza içinde uzun bir sinir harbi yaşattı bize. bir sürü bağrışmalar vs oldu ortam yok yere gerildi.

ben hastane ile konuşmuşum. sen provizyon için sigortayı arayacaksın ve konu kapanacak. daha neyin tribindesin ablacım? böyle saygısız bir çalışanın türkiye çapında mağazaları olan kurumsal bir zincirin parçası olması gerçekten büyük rezillik. uzun lafın kısası paranızla rezil olmayın. aynı paraya daha iyi hizmet alabileceğiniz alternatiflere yönelin derim.