şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "bakmak istemedim ama bakmış bulundum, bakmakta olduğum yerdeydiniz, ben kafamı çeviremeden oldu bitti" nin bahane versiyonu.
  • -pardon beyfendi siz esinizle fingirdeşirken göz misafiri oldum da, esinizin bacakları cidden güzelmiş..
  • - ne yapıyorsun lan burda? gecenin bu saatinde. bi saattir bizi gözetliyosun di mi? şerrrefsiz!
    - eee... ıııı... göz misafiriyim abi, yanlış anlama olmasın.
    - elindeki dürbün ne o zaman?
    - e abi uzun yoldan geliyorum işte. anca dürbünle... buyur etmiycek misiniz?
  • otobüste giderken yanıma dörtlü bir grup geldi. işaret diliyle birbirleriyle iletişim içindeydiler. birbirlerine bir şeyler anlatıp gülüşüyorlardı. önümde yaslı bir amca oturuyordu. onları görünce yüzü öyle bir güldü ki anlatamam... başını çevirip onları uzun uzun izliyordu. ilk başta zannettim ki onların kendi içlerinde anlaşıp gülüşmesi hoşuna gidiyordu amcanın, ama ta ki yanında oturan kıza işaret diliyle bir şeyler diyene kadar.. o an sadece kendi aralarında konuştuklarını düşünürken, aralarında bir beşinci kişinin olduğunu öğrenince yüzleri bir anda değişti. sonucta kimse dinlenilmek istemezdi. farklı yollarla da kulak misafiri olunurmuş dedirtti yaşlı amca...
  • yan koltukta oturan yaşlı insanın yandan yandan uğraştığım telefona göz atması ve bunun sonucunda tükenen yaşam isteğinin zincirleme sebebidir.