• goz organimizin rengi. mankenlerin tanitim hedelerinde, arkadas arayan mallarin (bkz: arkadas olabilir miyiz) tanitim yazilarinda olur.
  boy: 178
  kilo: 52 kg
  goz rengi: ela
 • kahverengi disindakilar renkli gozdur, sanki kahverengi renk degildir.
 • (bkz: siyah goz)
 • farklı olanın makbul olmasına neden olur. türkiye'de mavi, yeşil, ela olanlar az olduğundan dikkat çekerken, iskandinav ülkelerinde siyah ya da kahverengi tercih edilebilir.(bkz: nazar boncuğu)
 • pasaportta fotoğraf-photo olarak doldurulmuş olup fotoğraftan tahlil edilmesi istenen, siyah-beyaz fotoğraf kullanılan zamanlarda görevlileri çokça zorlamış olduğunu düşündüğüm hane.
 • gözlerdeki anlam ve derinliğin farkına vardığım güne kadar pek bir önemsediğim hede. sonra sonra anlıyor insan maharetin renkte olmadığını...
 • mavi, yesil, kahverengi ve ela olarak bilinir genelde. gri goz ve lacivert gozler de unutulmamalidir. ayrica icindeki noktaciklar ve cemberlerin renkleri de goz kamastirmaktadir cogu insanda.

  bazi yesiller, yesim berrakligindayken bazi yesiller yosunlu puslu ırmaklari andirabilir. bazi kahverengiler, acik bal rengi iken bazi kahverengiler koyu tonlardadir. kimilerine gore mavi ve yesil renk gozlulerin nazari daha cok degmektedir. bu sebeple onlardan cekinirler. *
 • (bkz: koyu keder)
 • yapılan son araştırmalar sonucu değişiiklik gösteriyor oluşunun sns denen tek nükleotid polimorfomizmalardaki yanlışlıklardan kaynaklandığı öne sürülen insan özelliği...

  http://www.ntvmsnbc.com/news/394872.asp

  eee madem mutasyon eseriymiş, bu çocukken mavi şimdi yeşil olan gözler, gün be gün mutasyon mu geçiriyorum demek? konuyla ilgili kafalarda belirmesi muhtemel sorular:

  1-bu insanlara mutant denebilir mi?

  2-mutasyona uğruyorsan, zaman içinide bir çarlis teron bir anjelina coli ne bilim bir kirsten danst a benzeme ihtimali doğabilir mi?

  3- x-men e başvurular kabul görebilir miı? yoksa ninja kaplumbağalarla mı takılınmalı?

  çaresizim…şaşkının… kararsızım…
 • mavi olması türkiyede yaşıyor olmamız nedeniyle elbette ki daha makbuldur..

  yeşil gözlülerin " aslında benim gözlerim yeşil ama güneşe çıkınca böle sarı gibi oluyo, üstüme gri bişey giyersem gri oluyo, ondan sonracığımaa mavi bi tişörtüm var onu giyersemm böle masmavi oluoo, loş ışkta ela olyo, böle dolunay gecelerinde siyah görünüyo heh bi de fotoğraflarda da kırmızı oluyo..) diyerek kendilerine salakça paylar çıkarmaya çalışıp sırf sen yeşil gözlerini gör diye sana bunları anlatırken tek gözünü kaldırıp gözünü pörtletip bir parmağını ağzına dayamalarına uyuz oluyorum ki ne uyuz oluyorumm..

  ve niye yeşil ve mavi gözlülere renkli gözlü deniyo diğerleri renkten sayılmıyo mu?