*

şükela:  tümü | bugün
 • imkbde işlem gören şirketlerin hisse senetleri işlemleri ile ilgili olarak olağandışı durumların ortaya çıkması nedeniyle ya da bu şirketlerin kamuya aktarılacak bilgilerin zamanında, doğru olarak aktarılmadığı durumlarda, ilgili şirketlerin sürekli kontrol altında tutulabilmesi için açılmış olan pazardır.
 • sadece 14:00-15:00 saatleri arasında işlem gören, yüksek oranlarda kar/zarar etmeye elverişli pazar..
 • çalışma esasları aşağıdaki gibidir:

  gözaltı pazarı 14:00 – 17:30 gözaltı pazarı ( açılış seansı ile başlar)

  açılış emir toplama 14:00 – 14:15
  açılış fiyat belirleme 14:15 – 14:20
  tek fiyat seansı 14:20 – 17:25 emir toplama
  tek fiyat seansı 17:25 – 17:30 fiyat belirleme
 • bu para tamamen buharlaşsa da sıkıntı yok diyebilen abilerin para yatırabileceği piyasadır. batsın önemli değil diyenler, söz konusu parayı geri gelmeyecek birine borç olarak versinler... para gelmiyor ve gece rahat uyuyabiliyorlarsa ,gözaltı pazarına girsinler. gözaltları şişerse ağlamaktan, karışmam bak !
  ek olarak... borsada kazanma şansı %1 ise gözaltında kazanma şansı % 5 tir. yüzde birin yüzde beşi dir

  editin de editi, .. aha da benim diyen hisselerdeki babalar gece uyuyamazken, gözaltında kaadın varsa zül celal hazretleri yar ve yardımcın olsun aga. ( borsada son % 15 lik düşüşü kastediyorum)

  editin editinin de editi: ahan da isctr 3,97-- garan 5,70-- akbnk 5,70 leri gördü. bu kaatlar burdayken ; tutup da gözaltı kaatlarından alanın aklı yok aga. ytd.

  4 edit. tam kağıtların dibini yazmışım. bi de beni beğenmiyonuz.

  editin editinin de editini 6.3.2014 de yazdığımı hatırlatarak... gözaltı kağıtlarının ortalama getirisini çok düşük olduğunu; işc nin 5,28; garan 8,20 lere gittiğini yazmak zorundayım.

  5.edit. şimdi endeks 81,000 de. gözaltında kapanması an meselesi olan kaatlar yanında, diğer gö.altı kağıtlarında getirinin sıfır düzeyinde olduğunu sanıyorum . aradan 1 yıl geçmiş.

  iki yıl sonra 08/12/2016... ay üssü alfa :) ne koç yiğitler battı sağlam denen kağıtlarda ve soyuldu. üzüldüm mü ? üzülmedim tabii..

  yakın izleme pazarı olarak adı değişmiştir. işlem saatleri sürekli değiştiğinden saat yazmıyorum. alıp satmanız zordur. onu söyleyim bak.
 • holding çatısı altındaki iştiraklerin, ana ortaklığındaki usulsüzlükler veya şüpheler yüzünden spk tarafından bazen hiç olmayacak şekilde içine sokulduğu piyasadır. bir bakarsınız koca holdingi bir tane iştiraki taşımış koca sene onu da gözaltına sokmuşlar siz temettü beklerken bir anda hissenin yarısı buharlaşır. ancak bu altın çamura düşse birşey kaybetmez durumudur. sabrederseniz kazanırsınız.
 • bir iki aya şenlenecek pazardır.

  (bkz: ooo, efendim kimler gelmiş kimler)