şükela:  tümü | bugün
  • mümkünler dahilindedir.

lakin şöyle bir gerçek var. ben sözlük ortamlarında hiç fetocuya denk gelmedim. sesli sohbet ortamlarına da çok takıldım. orada da denk gelmedim. onun haricinde menzilcisinden tut ak şakirtine, sosyalistinden tut gardrop kemalistine kadar hepsi vardı.

sebebini çok sonra anladım. adamlar sözlükle mözlükle uğraşmıyor. herifler yememiş içmemiş kadrolaşmış. yani adamların tek amaç ve gayesi bu olmuş. haliyle buralara pek uğramazlar.

not: birader adamlar senelerdir sınav sorusu çalıp bir yerlere atanıyor. sözlükçüler gibi ağır işsiz değiller. buralara neden gelsinler.
  • "dünya yaşamak için tehlikeli bir yer ama kötü insanlar yüzünden değil, bununla ilgili hiçbir şey yapmayan insanlar yüzünden."

(bkz: albert einstein)

"adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir. fakat itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı."

(bkz: elie wiesel)
  • sonunda soz soyleme hakkin tamamen elinden alindiginda cok gec olacaktir. ha gene bortu bocekle hayatin gecer ama bir gun illa ki seni de bulur hukuksuzluk.
  • tek kelimeyle 'cahillik'tir
  • cadı avında yapılmak istenen tam bu idi, yapıldı.
    okuma, araştırma, eleştirme ve hatta devletten izinsiz nefes dahil alma isteniyordu, oldu.
    yıl 2016 ve yeniden gözetim topluluğu olduk, ilginç ama gerçek..

abartıyor muyum? (bkz: 21 temmuz 2016 gülen paylaşımına tutuklama) başlığımı inceleyin.
    olayın ciddiyetini kavramanız için, yeter de artar bile..
  • en ufak eleştiride darbeci damgası yenildiği için bok yoluna gitmemek için birçok yazarın yaptığı şeydir.
  • kusura bakmayin ama siz siyasi entry girmiyorsunuz, sövüp siliyor, atıp tutuyorsunuz.

siyasi entry giren kimse yargılanmadı, sövüp silen ve vatanın aleyhine entry girenler yargılandı.
  • akp bugün bir yerlere gelebildiyse bu bir nebze de ekşisozlük sayesinde (acayip bir şekilde sen vurdukça güçleniyor adamlar) . peki bunlar ekmek yediği kaba pisler mi? evet pisler, o yüzden korkun bence.
  • (bkz: mal beyanı)

bana 15 temmuz'dan sonra sırf sosyal medya'da paylaşım yaptığı için gözaltına alınan bir kişi gösterebilir misin abidin? gösteremezsin. ha darbe destekçisi fetö'cüler hariç, ki onların içeri alınmasına da karşı çıkan kimse yok. hala darbeye tiyatro diyen tonla moron var ve hepsi elini kolunu sallayarak dolaşıyorlar. demek ki neymiş? sırf muhalif şeyler yazdığı için içeri alınan kimse yokmuş. anladınız mı beyinsiz orospu çocukları? siktirin gidin şimdi.

edit: allah razı olsun bir kişi bulmuşlar gösterdiler, merak etmeyin kısa sürede anlaşılır yapılan yanlışlık bırakılır ilgili kişi. sanki muhalif şeyler paylaşan yüzlerce binlerce kişi gözaltına alınıyormuş gibi algı kasan zihniyetinizi sikiyim.
  • o değilde ekşiyi komple kapatırlar diye düşünüyorum.inşallah yanılıyorumdur.devletimiz ekşiye gidip yazı yazacağınıza okuyacağınıza faceden ihl sözlükten bizim yazdıklarımızı beğenin diyor.adamlar haklı bir bakıma.o troller boşuna mı uğraşıyor.

(bkz: şom ağız)

düşünce özgürlük bir bakıma.düşürüp özgürleştirecekler anlaşılan.

15 temmuzdan bu yana hükümetimizin yanındayım.