şükela:  tümü | bugün
  • kadiköy çarşısında bulunan pek başarılı ürünlere imzasını atan bir şarküteridir. beyaz peynir, dil, salam ve karabiberli salam gibi leziz yiyecek türlerinde anadolu yakası sakinlerinin pek çoğu tarafından desteklenen haklı bir ünü vardır.
  • 2003 yili itibariyle 18 yilini tamamlamis; sadece kadikoy de degil tum anadolu yakasinda kalitesi tescillenmis sarkuteri.
  • kadikoy balik pazarindan gecmeyi daha bir guzel kilan, takdire sayan sarkuteri.
  • başarılı mezelere imza atan şarküteri. patlıcan salatası bağımlılık yapar.
  • muhtemelen başkent günlerimde en çok arayacağım yerlerden biri olacak. yörsan peyniriyle nereye kadar?
  • başka hiçbir sebep kalmasa bile tek başına kadıköy balık pazarına gitme sebebi olabilecek harika dükkan.

kapısı bacası olmayan , komple açık ve her yerinde ayrı bir lezzet fırtınası kopan bu mekana pastırmacının bulunduğu bölümden girerseniz sırasıyla sizi harika antrikottan pastırmalar , yüz çeşidin üzerinde peynirler , içlerinde özel yapım çeşitleri de bulunan sosis - sucuk - salam - jambonlar , bu entrynin yazılma sebebi olan lakerdayı da içeren deniz ürünleri mezeleri ve hemen yanlarında klasik mezeler ve biterken dışarıdan da görülebilen tatlılar karşılar. bunun dışında dükkanda yer kalmadığı için sokağa taşan ve çığırtkan bir amcanın sattığı zeytin , turşu , köy yumurtası tezgahına da mutlaka bir göz atmak gerek .

dükkanda satılan ezine peyniri için ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. ben daha iyisini hiçbir yerde yemedim ama çok iddialı olmasın diye istanbul sınırlarında satılan en iyi ezine peyniri diyorum. bu peynir fransa ya da italya sınırlarında üretiliyor olsaydı dünyayı ayağa kaldırılardı , ota boka bu peyniri kullanırlardı . rejim yaparken entry girmek hakikaten çok zor oluyor zira açlıktan ara sıra objektifliğini kaybediyor insan , allah açlıkla terbiye etmesin ama bu peynir gerçekten ölmeden tadılması gereken türden.

bu mekanın en zayıf noktası klasik mezelerdir. burada denediğim deniz börülce , çerkes tavuğugibi bazı çeşitler hakikaen çok başarısızdılar , ama bu kadar ürün satan bir dükkanın her çeşitte aynı lezzete ulaşması mümkün değil.
  • her uğradığımda farklı bir ürün deneten şarküteri. meze çeşitleri sürekli değişir ve genellikle başarılıdır. hele bir kuru dolmaları vardır ki, acı biberden yaparlar, zehir gibi acıdır ve çok lezzetlidir.
  • biberli patlıcan salatası evde yapılandan en ufak bir farkı yoktur. dolmalarını tatmadım ancak görüntü bakımından 10 numara gözüktüğünü söyleyebilirim.
  • her yıl 31 aralık günü bu dükkanın önünde inanılmaz bir trafik yaşanıyor.
    insanlar sabahın erken saatlerinde meze almak için sıraya giriyorlar. inanmamıştım duyduğumda ama geçen yılbaşında akşamüstü sularında gidip de 45 dk sıra beklemek zorunda kaldığımda çok güzel anladım.
    birkaç taze olmayan/çok bayılmadığımız meze deneyimimiz oldu burayla alakalı bunca yıldır ama genel olarak mezeleri, dolmaları, herşeyi pek lezzetlidir diyebilirim..
    halep köftesi, hele hele kafkas salatası ve patlıcanlı mezeleri cidden muhteşemdir.
    kadıköy çarşıdan geçilirken mutlaka uğranması gereken bir yer.
  • hayatimda yedigim "en guzel" mezeleri ve hayatimda yedigim "en kotu" midye dolmayi ayni potada eritip sattilar bize.
    o patlicanli seylerin hatrina verdiginiz rezalet midye dolmalari siliyorum hafizamdan.