• twitter de yazılan "yanlış bölümde ama doğru ülkedesin" mesajı olayı en güzel biçimde özetlemiştir.
  • okuduğu üniversiteyi rezil etmeyi başarmış kişidir. üniversite sınavına girecek arkadaşlarımı şimdiden uyarmaya başladım.
  • kendisi ve şu an yaratılan günümüz dünyası için gelsin o zaman.

"whether it's paris hilton or kim kardashian or whoever, stupidity is certainly celebrated. being a f-cking idiot is a valuable commodity in this culture because you're rewarded significantly."

saygılarla jon hamm.
  • kızımızın para ödüllü yarışmada tbmm'ye eş anlamlı kurum diye "yüce divan" şıkkını seçmesini okuduğu bölüm üzerinden (kamu yönetimi galiba) eleştirmeyi anlamıyorum. parlamento'nun meclisle eş anlamlı olduğu bilgisi basit türkçe bilgisidir, en geç orta okul (7. sınıf falan) döneminde edinilmiş olması beklenir.
    muhatap olduğu soru özel isim cins isim düzeyinde bir tutarsızlık içeriyor, sözlük bilgisi açısından sorulan sorunun, meclisin eş anlamlı karşılığı olarak parlamento cevabını beklemesi gerekirdi. ama bu da lise mezunu biri için bile kafa karışıklığına yol açmaması gereken bir problem. kısacası skandalı öyle yorumlanıyor ki sanki fizik mezunu olsa durum daha az vahim olacaktı, hayır işte bu kadar basit genel kültür kavramlarını bilmek bölümle vs. ile değil çok temel eğitim düzeyi ile ilgilidir ve herkes için ayıptır. hanfendiyi aklamaz ancak kendisini eleştirirken insanların genel kültür seviye skalasını aşağıya çekecek varsayımları iyice zihinlere yerleştirmeyelim.
  • özel üniversitelerin eğitimini gözler önüne seren kızcağız. acaba sorun özel üniversitelerde mi yoksa başka bi yerde mi bilemedim.

panik yok kendisiyle konuştum divanları karıştırmış sadece. yüce divan, divan edebiyatı, ivan divandelenleri falan hep birlikte öğretmişler kızcağıza. siz de olsanız o bilgi akışı içinde divanları karıştırırsınız.
  • zamaninda annesi okula goturup cok pis oldugu icin birakmamistir.

http://1.bp.blogspot.com/…jfha/s1600/gerizekali.jpg
  • herkes bu kadar yuklenince savunsam mi diye dusundum, ta ki twitterindaki fotolara bakana denk... savunamiyorum, olmuyor olamiyor. uzgunum gozde.
  • parlamentoyu bilememesi ile değil de, "turkiye capindaaa 4 farklı konuda hemde aynı anda tt olmak cooooook farkli bisiii!" twitiyle utandırıyor evet... ne okuyor lan bu insanlar okulda?
  • twitter hesabına baktım.
    ilişkisi yeni bitmiş kızı teselli eden piç havasında bir kaç erkek gördüm.
    "seni eleştirenler çıksın onları da görelim bebeyim" tarzı laflar eden erkekler...

inanın çok sevindim.
    umarım bu hanımkızımız bu erkeklerden biriyle evlenip mutlu olur.
    böylece nesilleri, sahip oldukları ortalama zeka yüzünden seçilim vasıtasıyla yavaş yavaş kaybolacaktır.
    tek yapmamız gereken beklemek...
  • bu kıza niye kızıyoruz ki..bu ülkenin gerçeğidir bu abla.üniversiteyi bitirince başvurduğu bir işte sadece okuduğu okul sayesinde (bakın bölüm demiyorum), devlet üniversitesi bitiren bir adayın önüne geçecek.işveren ve insan kaynakları yöneticileri de aynen bunları istiyor işte.nispeten basit, 2 yıllık bir bölümde paralı okuduğu üniversiteyi 5 yılda zor bitiren, sonrasında da uzun zaman belirli bir işte çalışmayan bir tanıdığımın, şu an türkiye'nin en büyük firmalarından birinde işe girmiş olması tesadüf olamaz.
hesabın var mı? giriş yap