şükela:  tümü | bugün
  • insanoğlu ile sinekler arasında yıllar boyu süregelen husumetin sonucu olarak ortaya çıktığını düşündüğüm sinek tipidir. sinekler cephesinin haklı davasını ülkü benimsemiş bir intihar komandocusudur. size göre bir piç olabilir ama özünde bir dava adamıdır. zamanını bekler ve fırsatını bulduğunda bağlı olduğu değerleri hiçe sayarak kendi hayatından vazgeçer.

kutlu eylemi gerçekteştirmeden hemen önce, "yıllardır hor görüp katlettiğiniz ailem ve yoldaşlarımdan size getirdiğim bu ölüm öpücüğünü kabul edin. beyaz ve yuvarlak gözlerinizin tam ortasına patlamaya geliyorum..!" diye bağırsa da çoğu kişi bu ultimatomunu "vzzzzzz bzt!" şeklinde duyar.

siz uyumaya çalışırken kulağınızın dibinde uçarak kafa siken sinek de odur. mesai onun için bir yük değil bir yaşam biçimidir.

bir rivayete göre insanlar ile sinekler arasındaki bu korkunç savaşı başlatan kişinin tuttuğu defterde şu yazı yazmaktadır:

* eğer bir sinek, ona baktığınızda uçmaya devam ediyorsa, o bir bok sineğidir. konmasını bekleyin ve konduğu zaman gidip onu öldürün.
    * eğer bir sinek ona baktığınızda hemen saklanıyorsa, o bir kara sinektir. boş anını yakalamaya çalışın. fırsatını bulduğunuzda ani bir hamleyle onu öldürün.
    * eğer bir sinek, ona baktığınızda orada değilse yapacak fazla şey yoktur. o bir, göze kamikaze yapan psikopat sinektir. saniyeler içinde gözünüze dalıp gününüzü sikip atacaktır.

yıllardır evrilen bu sinek tipi artık sadece gözlerinizde değil, her yerde!
    bir sabah ansızın 82 balkonunuzda otururken içmek için özenle hazırladığınız kahvenizin üstünde, 83 çok acıkmışken aldığınız bir kase çorbanın içinde, 84 yemek için can attığınız pastanızın kremasında!

vzzzzzz bzt!
  • başlığı başarılı bulduğumu ve kamikaze benzetmesinin ne kadar yerinde olduğunu belirten uzunca bir entry yazmıştım. hatta içerikte sineklere sövüp, beddualar etmiştim. fakat sonra yazım yanlışlarını düzeltmek için başa dönmüştüm ki tam o sırada elim deli gibi kaşınmaya başladı ve elimi hareket ettirince o iğrenç "bıızzt" sesini duydum.

dünyanın adaleti bir bana mı lan! bırak öldürmeyi adından kötü bile bahsettirmedi pezevenk. o yüzden şimdi sivri sinek başlığına övücü entryler girmeye gidiyorum. sonuçta sabaha dek kendisiyle baş başayız. iyi geçinmekte yarar var.
  • bakın çok samimi söylüyorum, yukarıdaki tanıma uyup görevini yapan sinek, sinek gibi sinek olan sivrisinektir. gelir alacağını alır veya almaya çalışır karnı doyunca gider.

bir de bunun lanet olasıca versiyonu olan karasinek ile aynı odada uyumak var. karasinek kamikazesine bir çok kez maruz kalmış biri olarak söylüyorum, bu versiyonunun allah belasını versin, amacın var mı? yok neden o halde uyuyan adama kamikaze yapmak neden!

t: insanların özellikle yaz günleri uğraşmak istemedikleri uçan kanatlı.
  • görüyor ve arttırıyorum, alçaktan pike yapan kırlangıçla kafa kafaya çarpışmak.
  • özellikle göze çalışıyorsa, onun bir adı var;

(bkz: miçek)
  • kamikaze yapan sineklerden intikam alan kurbağalar kendileri arasında it dalaşına girmişler.
    izliyoruz
  • tam 20 yıl önce başıma geldi. ben bir iş için aceleyle yokuş yukarı koşarken ters istikamette sinek de benim gözüme doğru koşuyormuş meğer.

sinek gözüme bir girdi ancak 3 saat sonra çıkarabilmiştim. tabi gözüm kan çanağı. allah belanı versin lan sinek. zaten vermişti. geberip gitimiştin şerefsiz.