şükela:  tümü | bugün
  • benim tanıdığım bir kardeşimiz var. ekşi sözlük bağımlısı. her sabah ona dünün en sevilen entrylerini okuyorum. gülüyor eğleniyor. bazen sizi haklı buluyor bazen çok kızıyor. ama genel olarak sizlere hayran. pek çok yazar nickini biliyor. asklepios26eses abi şu yazar bugün neler yazmış okur musun diyor okuyorum. kimi yakalarsa ekşi sözlük okutuyor. ara sıra sizin yazdığınız sağlam entryleri kendim yazmış gibi okuyorum. vay be abi sende şeytan gibi zeka var diyor. sizlere bir notu var iletelim elçiye zeval olmaz.
    not: merhaba ekşici abiler ablalar. hepinizi çok seviyorum iyiki varsınız hayatımda. siz benim dünyaya bakan gözümsünüz. ama bazı trolleri sevmiyorum bazıları çok komik.

sıkı bir takipçi.

• fiziken göremese de gönül gözü açık güzel insandır.
  • birkaç kadın arkadaşımın da içinde bulunduğu kitle. hele aralarından biri bilgi birikimi ve internette yazdığı yazılardan takip ettiğim kadarıyla da birçok ekşi sözlük yazarından daha oturaklı yazılar yazmakta. günlük hayatta zaman zaman bir araya geliyoruz. eylemlerden tutun, bir cafe ortamına, oradan pikniklere... bu arkadaşım ve diğer görme engelli tanıdıklarımın tek istedikleri artık şu acıma mefhumundan herkesin kurtulması ve dayanışma amacıyla onlara yaklaşmaları. şu hayatta yardım ve dayanışma arasındaki çizgiyi görebildiğimiz an problemler ortadan kalkacak.
  • dün gittiğim dialogue in the dark ile kendisini bir nebze de olsa anlama şansı yakaladığım arkadaştır.

onların yüzleştiği zorlukları azim ve gayretleriyle nasıl aştıklarını görmek hem mutluluk veriyor hem de görme engelli arkadaşlarınızın rahat yaşamalarına imkan vermeyen bir şehirde olmamız nedeniyle utanç duyuyorum.

onları daha iyi anlamak için dialogue in the dark'ı tavsiye ediyorum.
  • ssg nin bu işe bir el atıp sesli uygulama için kolları sıvaması gerektiğini anlatan takipçi.
  • aslında kendisi bir ışıktır.

sesli okuma yapılacak olursa başta bu kardeşimiz olmak üzere diğer görmeyen arkadaşlar için seve seve okuma yapabilirim.
  • entrylerin yanında sesli okuma butonu konulması ve gerektiğinde başlıkla birlikte bütün entrylerin sesli okumalarının indirilebileceği bir sistem getirilebilirse, seve seve okuma yapabileceğim şeysi.
  • (bkz: sözlükle ilgili istekler)

bu kardeşlerim, akranlarım, büyüklerim, kısacası dostlarım için sesli uygulama talep etmekteyim.

sesimden dinlemeye razıysa, seve seve seslendirmelerde görev alıp ekşi'yi paylaşmak istediğim kişidir.
  • kendisine selam çaktığım takipçi-ler. eminim sayıları çoktur ve başkalarından yardım almadan okuyup yazmaları için bir şeyler yapılmalıdır. bu sadece sözlük için geçerli değil tabii.