şükela:  tümü | bugün
  • genelde kadınlarda gözlemlenen selam verme biçimi.
    eş zamanlı olarak ağızdan kulaklara doğru yol alır.

"seni gördüğüm zaman işte böyle mutlu bir çehreye bürünüyorum" mesajı vermek midir bu mimiğin amacı, yoksa sevilen arkadaşı bağra basma isteğinin tatmin edilemediği ciddi ortamlarda, gözleri içe doğru sıkarak bir nevi kucaklama hissiyatı oluşturmak mıdır?

ilk çıkış noktası yukarıdaki zihin durumlarından biri olsa bile giderek yaygınlaşmış, bulaşmış ve nihayetinde her plaza hatununun duygudan yoksun yapmacık iğrenç ifadelerinden biri haline gelmiştir günümüzde.
  • kedi sahibi insanlara tanıdık gelendir. en azından benim için. cat mojo adlı youtube kanalına göre kediler için göz kırpmanın anlamı "seni seviyorum, karşında gözlerimi kapatacak kadar sana güveniyorum"dur
  • amklarım nereden aklınıza geliyor böyle başlıklar.

adam haklı ama.
  • genelde samimiyetsizliğin ve mesafenin yansımasıdır.
  • sevecenlik ve ictenlik ifade eder.
  • genelde şahsım tarafından kolay bulduğum için kullanılan “selamlama” şeklidir.

ne elini kaldırmak zorunda kalırsın ne de konuşmak zorunda kalırsın. çok pratik ve kullanışlı bir selamlaşma yöntemidir. karşıdakinin kafasında içten ve samimi bir izlenim çizersin.
  • "selam versen olmaz, vermesen olmaz" selamı.
  • uykusuzken yapılmaması gereken selamlama şekli.
    mazallah, yumdun mu gözleri bi daha açılmayabilir.
  • erkekler tarafından da tek göz kapatıp aynı anda ağzı hafif yayık açarak yapılır.
  • senkronize olmazsa farklı olaylara sebep olabilir.iki göz kapağı da aynı anda kapanmazsa sekse davet olabilir. dikkat edin.