• leziz makamlardan uşşak bir şarkıdır şerif içli beyin fevkalade bestelediği,
    dinlemesi ayrı, söylemesi ayrı bir keyiftir ki, sarhoş edici, meftun edici, mest edici
    bir eserdir hakikaten.
    her ne kadar duygusal bir çalışma olmayı başaramamış olsa da.
    sözleri için and the oscar goes to tadıyla hikmet ebcioğluna selamn ediyoruz.
    ne soyadı kardeşim, yazan yazana.

gözlerin hayran bakarmış görmeyip ı(e)srarımı
    bilmiyor avare gönlün öldüren kalp ağrımı

istemem başka bir aşk ben şimdi buldum yarimi
    her sevişmek bir sefer yakmak demektir bağrımı
  • şahsım için, hiç bir yorumu, yağmurlu bir akşam üstü, altmışını aşmış, eski sazende / udî olan, görmüş geçirmiş ud ustasının elinden çıkan, ezbere nağmelerini ve titrek sesini aşamayacak şarkıdır. duvarları tambur ve ud, siyah beyaz sahne fotoğraflarıyla dolu olan yazıhanesinde söylendikten sonra bambaşka bir kimliğe bürünmüştür.

şarkının ise tek bir çağrışımı var aslında; kimi sevsem sensin...

başındaki keman taksimiyle, zeki müren elbette başkadır; http://www.youtube.com/watch?v=9mc8imv7wyc
  • cumhuriyet dönemi türk musikisinin klasikten modern döneme geçiş yaptığı zamanlara ait, uşşak makamının karakteristik özelliklerini taşıyan eser. ayırt edici özellikleri; karanlık ve neredeyse huzursuz edici bir form ve bu kararsızlığı teyit eden 7 zamanlı devr-i hindiusulünün kattığı havadır. klasik bir eser ile meyhane şarkısı arasındaki ince çizgide dolanır kanımca.
    cıvıtmadan önceki son dönemlerindeki zeki müren icrası kayda değerdir.

https://youtu.be/oiik725jpdo?si=ke8fkfs-ldaqu6em
  • sanki dünyanın en büyük efkarı bu şarkıda gizli.. o nasıl bir müziktir.. daha başından itibaren insanın içine kara kara bulutlar peydahlanıyor.

ah, zeki müren sen ne muhteşem bir sanatçısın öyle..
  • yine, birkaç mısra ile gönüllerin tercümanı olabilen bir türk sanat müziği şahaseridir. müzeyyen senar yorumu hayatın fon müziği şeklindedir.
  • serdar kaşıkçılar tarafından yapılan yorumu da, öğrenmek isteyenlere önerilen şarkı. şerif içli'nin bestesidir.
  • zeki müren nazar boncuğu adlı albümünde bu esere de yer vermiş ve dinleyeni mest edecek bir biçimde yorumlamıştır.
  • korsan windows xp'mi lisanslamak için 2-4 yıl önce indirdiğim bir loader programı açıldığında fonda çalan şarkıdır efendim. lan ne alaka demeyin. bende çözemedim alakayı. şu anda loader sayesinde tekrar dinledim.
hesabın var mı? giriş yap