• birdenbire çıkıverip gel
    şaşırsın kalbim sesimden önce
    ne güzel olur
    bilsen ne güzel
    çıldırırım ben seni görünce**
    önce yokluğunu* anlatırım sana
    sonra geçer aynaya süslenirim
    sonra da mavi bir çaydanlıkla
    sana sıcak bir çay demlerim

küçük mumlar yakarım sehpada
    kokulu otlar tüter tablada
    anlat derim "nasıldı uzaklar*"
    beni unutmadın* ya

saçlarımı alırsın avucuna
    gözlerin yine öyle su yeşili
    akar durur ruhuma**..
  • birinin birdenbire çıkıp gelivermesini uman bünyeyi saçma sapan hallere sokan şarkı. çarşıya pazara çıkıp mavi çaydanlık alasınız gelir. heyhat saat bilmemkaç olmuştur, zaten kimsenin çıkıp geleceği de yoktur..
  • emin degilim ama "sobada bir mavi caydanlikla" olarak animsiyorum dizeyi. ve akabinde de o mavi emaye caydanliklar geliyor aklima.

sozler aysel gurel'indir.
  • birdenbire çıkıverip gelmesini delicesine istediğiniz bir insan varsa bu şarkı balyoz gibi iner yüreğinize...
    kalbim atsın delice, sesim çıkamasın heyecandan, bir sarılayım sana, kokunu içime çekeyim, özlemini dindirmek için uzun uzun bakayım yüzüne dediğiniz biri varsa, bir sigara ve yağmur eşliğinde ağlatan şarkı...
  • mavi cinko caydanliklarin eski yanik türküsüdür; büyümüslerde kalan.
  • ayşegül aldinç'in söylediği en güzel şarkılardan birisidir.....hatta hatırladığım en eski şarkısıdır.
  • sanırım, melodik açıdan, ayşegül aldinç'in en önemli şarkısı.
  • ayşegül aldinç'in gayet güzel seslendirdiği bir şarkıdır.
    şarkının güzel olmasının sebeplerinden en önemlisi (timur selçuk'tan sonra) erkan oğur'un perdesiz gitarıdır bence.
  • yalnız kadın şarkısı. ritmik bir şekilde sallanan koltukta bir kadın ve parmaklarına saçlarını dolayıp dolayıp açmakta. karanlık evinin içinde ise onun yerinden kalkmasına tek sebep, çaydanlığın suyun kaynadığını işaret eden düdük sesi.

bu şarkı o kadının şarkısı işte...
  • üniversitede en yakın dostumla aşk acısı çekiyor yolda bağıra bağıra bu parçayı söylüyoruz birdenbire çıkıverip gel dediğimiz anda köşeden karşımıza çıkmışlardı çok güzel ve çok özel bir parçadır.
hesabın var mı? giriş yap