şükela:  tümü | bugün
  • vardır böyle tipler. gözlüğü bir şekilde silme, düzeltme amacı ile çıkarır ve sen kim bu dersin.
    bana daha çok gözlükle gördüğüm kişiyi gözlüksüz gördüğümde gençleşmiş algısı oluşuyor.
  • (bkz: clark kent)
  • yakışıklı veya tipsiz olur.
  • (bkz: alvaro morte)

la casa de papel’de raquel de gözlüksüz bambaşka biri olduğunu söyleyince profesör gözlüğünü takıp yatmıştı.
  • hollywood filmlerinin çoğundaki başrol karakterleri de bu durumdadır. karakterimiz ipek gibi cildi, harika bir vücudu, işte be bileyim gür saçları olmasına rağmen sırf gözlük taktığı için çirkindir. sonra bir şekilde bir makeover* gerçekleşir. tabii ki aslında değişen sadece gözlüklerin çıkmasıdır (bir de kıyafetler); ama diğer karakterler esas kızımızı/oğlumuzu neredeyse gözlüksüz tanıyamazlar. sonra da olaylar gelişir.
  • .benim bu
  • çok uzun yıllar gözlük taktım ve kendi üstümde deneyimledim bu olayı. ayrıca annem ve kardeşim de gözlük kullandığından onlarda da bu değişimi gözlemledim.
    öncelikle kesinlikle gözlük kullandıkça gözler küçülüyor ve çukurlaşıyor.
    bir de burun kemeri oluşuyor. ama her burun kemeri gibi değil. gözlük takan burun kemerini nerede görsem tanırım.
    gözlük hem gözleri hem burundaki değişimi kamufle ediyorken çıkarınca bir tipsizik çöküyor ister istemez.
    iyi habere geçiyorum hemen. 7 yıldır gözlüksüz yaşıyorum. gözlerimin normale döndüğünü fotoğraflardan görüyorum.
    burun kemeri gitmiyor ama biraz düzeliyor ve tabi ki yanındaki gözlük çukurları ilk yok olanlar.
    gözlüğü çıkarınca yamulmuyorsa bir insan, muhtemelen o gözlük sabah uyanır uyanmaz takılıp uyuyunca çıkarılmıyordur da gün içinde ihtiyaç oldukça takılıyordur. yani yüzün şeklini etkileyecek zamanı geçirmiyordur.
  • kabul, söylüyorlar zaten yüzüme bambaşka birine döndüğümü.

ama esas sıkıntı ben gözlüğü çıkarınca sizler bambaşka birine dönüşüyorsunuz, sizi tanıyamıyorum.
    gözlüğü çıkardığımda lütfen yakınına gelin. astigmat da var, seçemiyorum.

sıradan bir ademoğludur.