şükela:  tümü | bugün
  • gözlük takılsa da bir süre geçmeyen garip gureba bir ağrıdır. kafanın random bir lobunu ağrıtabilitesi de vardır.
  • daimi olarak gözlük kullananlar için daha bir zordur bu ağrıyı çekmek. ama ne hikmetse, sabahtan beri bir başağrısı belirtisi bile yaşamadım. bu arada gözlüksüz halimi de özlememiş değilim hani.*
  • ara ara kendini hatırlatandır.

inatla gözlük almıyodum ama bugün olan ağrıdan sonra canıma tak etti böyle bir ağrı olamaz kafamı kaldıramıyorum aq, hemen aldım randevuyu haftaya perşembe doktordan sonra da gidip gözlüğü alıcam net görmeyi özledim. *

edit: aldım. *
  • ben bu agriyi uykum gelmiş çok yorulmuşum hissi veren bir baş ağrisı olarak tanimliyorum. hatta öylski uykum gelmiş ve gözümde gözlük yoksa takiyorum uykumun gelip gelmedigini öyle yorumluyorum. haaaa gelmemis ya başıma vurmus basimaaa
  • kırma kusurları ya da kırma bozukluğu olarak adlandırılan miyop, hipermetrop ve astigmatizm kişinin görmesini etkileyen göz kusurlarıdır ve baş ağrısına neden olan sebeplerden biridir.
    hasta, gözlerinde kırma kusuru olduğunu bilmiyorsa, gözlük numarası değiştiği halde yetersiz gözlük kullanıyorsa, kullanması gereken gözlüğü kullanmıyorsa baş ağrıları ile karşılaşması kaçınılmaz olur. ağrılar özellikle akşamları artan alın ağrısı şeklinde başlar, bununla birlikte uykuya eğilim ve çabuk yorulma şikayetleri ağrıyı takip eder.

gözlüğünüzü kullanamıyorsanız (kırılma, kaybolma vs.gibi sebeplerden),baş ağrınız olduğu zaman gözünüze ışığın gelmesini engellerseniz kısa vadede, geçici bir çözüm olur.
  • astigmattır yoksa ağrı filan olmaz.
  • küçükten başlayıp sonra hayat sikendir zaman zaman. sanırım tek çaresi ağrı kesici almak o saatten sonra gözlük falan fayda etmez çünkü.
  • sağ 0.50 sol 0.75 miyop var gözlerimde. çok düşük gözlüğe bile gerek yok diyorlar ancak özellikle geceleri uzağı ve ışıkları çok bulanık görüyorum. gözlerimin numarası düşük diye gözlüğü araba kullanma harici takmıyordum ancak gözlerimde sulanma hissiyle birlikte abuk subuk bir baş ağrısı hissediyordum. bu gün gün boyu gözlüğümü taktım ve şu an gözlerim pamuk gibi en ufak bir rahatsızlık yok. ancak gözlük takmamaktan kaynaklanan baş ağrısı ve bulanıklık başladığında gözlük takınca daha kötü oluyorum. gözlerim bozulsa da gözlük taksam derdim ancak şimdi keşke bozulmasaydı diyorum. en kötüsü de gözlerimin bozulduğunu farketmeden 5 yıl yaşadım. motorsiklet sürüyordum ve akşamları önümü zor gördüğümden çok temkinli sürerdim. gözlüğü takınca bi değişik oldum. akşamları etrafı net görmek baya garip geldi.
  • genelde mide bulantısını da beraberinde getirir. uzun yıllar gözlüksüz ortalıkta miyop miyop gezmiş biri olarak şuan 1.75’e 1.50 miyop gözlere sahibim. bahsedilen baş ağrısını bilhassa bilgisayar ve telefona bakarken gözlük takmamışsam yaşıyorum. numaramın daha fazla ilerlememesi için gözlük kullanımına başladım. tavsiyem en başından önlemini almak ve yüzünüze yakışan bi gözlük seçip, kullanmanızdır. gözlüğünüzü sevmezseniz düzenli takmanız zorlaşabilir çünkü.

uzun süre bilgisayar ve telefon kullanımı göz kuruluğuna sebep olduğundan bu da baş ağrısı yapabilir. muhtemelen doktorunuz bu şikayetinize suni göz damlası yazıp verecektir.

not: bilir kişi değilim. aynı dertten muzdarip bir yazarım.