138 entry daha
  • ortaokulda başıma gelen olaydır, yediremedim kendime. miyop olduğumu farketmem de ortaokuldan bi tık önceydi; sahilde ailecek yürürken dondurmacıya daha çok var mı diye sordum, geldik ya tabelası karşı da diye cevap aldım, bakıyorum bakıyorum yok lan tabela, bi ışık huzmesi geliyo ama kaynağından çıkıp gözüme ulaşana kadar tipi kayıyor. böyle yaşandı bi süre. ortaokula gelince de karizmama zeval gelmesin dedik, dedik demesine de bu yüzden çok kız kaçırmışımdır o zaman; "bu aysel miydi lan, şu sema mı, karşımdaki kız mı mınısikim" diyerek geçti ortaokul. bengü diye aslıya sarkmasaydım lan keşke.
  • bazen arkadaş alaylarının öznesi olmamak için, bazen de annenin absürt gözlük seçiminden dolayı, sonrasını düşünmeden ev dışında gözlüğünü takmayan insan...

sonuç: şu an bildiğin kör!
  • biri de benim kullanamam diye doktorun verdiği lensleride almadım böyle gelmiş böyle gider kısık bakmaya devam.
  • 80 yaşındaki babannesinin bile "dort goz" diye dalga geçmesinin neticesinde uzun yıllar direniş gösteren ancak zaman içinde tüm harflere halay çektirecek duruma ulaşmasıyla beraber gözlüğü kabul eden biri olarak bir zamanlar içinde bulunduğum güruh.

not: o kadar da korkunç bişey değilmiş ya, gözleri iyice bozduğumla kaldım.
  • en doğrusunu yapıyor, sadece tv izlerken kullanırsa, birkaç yıl içinde numarasının 0,25 oranında düşeceğini biliyordur. aferin.
  • bu anarşist kişilik futbol maçına gitmemelidir zira televizyondan en azından oyuncuları seçebilecektir.

(bkz: denendi görüldü)
    (bkz: görülemedi)
  • önemli olan yakındakileri görmek uzaktakileri görüp napacam diyen ben oluyorum. ilk gözlük aldığımda ki sene 1998, numara 1.25 idi. şimdi 1.75. gerisini varın siz hesap edin.
  • doktora da gitmez. doktora giderse miyop olduğu resmilik kazanacaktır çünkü. gözlük takmayı hiç istemez. lens de uğraştırır şimdi ya der. özünde iyi bi insandır. süper bi insandır.
  • numarası 0.50-1.00 gibi küçük ise doğrusunu yapan miyoptur.
  • gözlük baş ağrısı yapıyordur, yıllardır lens kullanıyordur artık lensler de sürekli problem yaratıp kırmızı gözlerle gezdiğinden çare bulmaya çalışandır.
502 entry daha
hesabın var mı? giriş yap