• nanedir...
  • kiymeti kaybedildiginde anlasilan nesnelerdendir.

ne kadar kucuktur, ne kadar miniktir, ama onsuz gozluk takmak bir eziyettir.
  • uzun süre gözlük kullananlarda, temas ettiği bölgede iz bırakır. fazla sert ve burna baskı uygulayacak cinsten olmamalıdır, yara yapar mazallah.
  • su anda gözümdeki gözlükte kirden yeşil renk almış, ayrıca burnumu acıtan nesne.
  • bunlara pabuç denir efendim.. ya da ben öyle biliyorum.
  • cildi yağlı olan insanlarda içi kurumuş yağ zerrecikleriyle dolan nanelerdir ayrıca. nane dedim de aklıma geldi... daha sonra bu zerrecikleri çorbamıza serpiştirip bir güzel yeriz, sonra tatlımıza geçeriz.

(bkz: yemek tarifi verirken malzemeleri benimsemek)
  • zamanla genişleyip gözlüklerin üst tarafındaki köprü mahiyetindeki parçanın (metal, kemik veya plastik) burnun üzerine oturmasına engel olamayan kir ve pas tutucu parçalardır... (bkz: gozluk takmanin insan hayatina etkileri)
  • esnek, lastikimsi olanları silikondur.
  • arasinda biriken yesil maddeleri, kürdan veya kibrit copüyle temizlemenin ayri bir zevk verdigi hede....
  • bazi gozluklerde (kemik cerceve) gozlugun o kısmında bir cikinti halini almistir gozlukten ayri bir parca degildir. eski gozluklerde ustten birlestirilmis tek parca idiyken sonradan iki parcali kullanılır olmustur. zamanla nemden kirden gozluge bagli metalli tarafi yesil yesil kuflenir. uzun sureli kullanımda vidalari gevseyip kaybolabilir hatta tek parca olan seklinin bi tarafinin vidasi dururken diger kaybolabilir abuk bir goruntu olusturur, hatta gozluk bu hedesi kaybolan tarafa duser ustune ustluk arkasindan lastikle kafaya baglanir, gun gelir bu da moda olur
hesabın var mı? giriş yap