şükela:  tümü | bugün
1113 entry daha
  • şu hayatta kıskandığım tek insan grubudur. masrafsız, gözlüksüz hd görebilmelerini kıskanıyorum. bu hizmete erişebilmek için her sene doktora gidip ölçüm yaptırmak, gözlük almak, lens siparişi vermek veya bıçak altına yatıp korneamı elletmem gerekiyor. şanslısınız ne diyeyim.
  • göz doktorumun 'hmm yüzde 5 görüyorsun' cümlesinden sonra gözümde büyüttüğüm insan grubu. 10 kat büyütmüş olsam yüzde 50 görüyorum mk.
  • bu benim. bir gün ben de durağa yaklaşan otobüslerin numarasını okuyamayacağım, film izlemeye başlamadan önce veya çalışırken gözlük takacağım diye çok korkuyorum.
  • hayatım boyunca gözlerimle ilgili bir problem yaşamadım.

iki yıl kadar önce vurulduğum bir iğnenin, 10 kişiden 1'ine göstermiş olduğu yan etkisinden dolayı, 1 saatliğine de olsa gözlerimin puslu ve bulanık görmesine sebep olmuştu. uyumam için müşahede odasına gönderdiklerinde, kör olacağım korkusuyla gözümü dahi kırpamamıştım. telefonu elime alıp gelin beni hastaneden alın diye arama yapacakken, ekrandaki yazları dahi okuyamadım. akabinde göz doktoruna giderek pilot gibi gözlere sahip olduğumu öğrendim. insan başına gelmeden anlamıyor hiçbir şeyi. 1 saatliğine de olsa, ne kadar zor ve önemli bir şey olduğunu anladım. göz problemi yaşayan herkese kolaylıklar diliyorum.
  • this is the way
  • altı derece gözlüklerimle bakıp bakıp imrendiğim insanlardır.
    dokuz yaşından beri gözlük kullanıyorum.
    gözlerim şiştiği için lens takamıyorum.
    ameliyat olayım desem korneam çok ince. kesili ve çok sancılı bir süreç beni beklediğinden, dahası göz numaram sıfırlanamayacağından ameliyat da olamıyorum.
    allah beterinden korusun ama ciddi anlamda konforsuz bir hayat.
    kıymetini bilin gözlerinizin.