şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: uğur erbaş) tarafından tasarlanan ve iletişim yayınları tarafından yayımlanan muhteşem bir grafik romanı. editörlüğünü de (bkz: levent cantek) yapmış. her bir sayfasını, o güzel illüstrasyonları dakikalarca incelemekten dolayı kitaba bazen saatlerce tutuluyorsunuz, aman dikkat. okuyunuz, okutturunuz efenim.

aklın ve kalbin yenilgisini anlatan bu grafik romanının tanıtım bülteni ise şu şekilde:

“dağların, ovaların, ırmakların, göllerin ve denizlerin arasında, havada, karada, suda ve toprak altında yaşayıp giden her çeşit varlığın orta yerinde dururdu bu koskoca kaya. üzerinde

bir adam oturur, oturur, otururdu.”

başka bir dünya, başka bir harita.

asırlar önce bırakmıştı insanlar hayvanları yemeyi.

uğur erbaş, aklın ve kalbin yenilgisini anlatıyor.

her zaman olanla hiç olmayan arasında…

gozo ve sagre, gün ışığını arayan fantastik bir grafik roman, trajik bir “dünya tarihi”. yaklaşan karanlık, kaosun arifesi.
  • minimal çizgileri ve etkileyici renk kullanımıyla insanı içine çekiyor. nefes almadan bitirdim sanıyordum,oysa ki bazı sahnelere öyle dalmışım ki, bir anda akşam olmuş .
    kitabımı hunharca kıvırmayacak olsalar 68. sayfada gozo, udo ve sagre'nin güneşin doğduğu yere doğru yol aldıkları sayfayı taratıp asmak isterdim salonuma..