şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ayın 9'unda esas kesin proje hizmetleri danışmanlık hizmeti işi için ihaleye çıkılacak hattır: http://www.ibb.gov.tr/…haleilani.aspx?ihaleid=11258

  göztepe tren istasyonundan başlaması kadıköy ilçesi için mucizevidir.

  istasyonlar,
  göztepe tren istasyonu
  yenisahra (m4 ile aktarma)
  batı ataşehir
  armağanevler
  atakent
  ümraniye

  hat şu anki planlara göre havaray ya da lrt değil, metro olacaktır.

  oldu olacak işin tanımını da ekleyeyim;
  bu iş; anadolu yakasında inşaatı devam eden marmaray, üsküdar-ümraniye-çekmeköy- sancaktepe ve kadıköy-kartal-kaynarca metrolarını kuzey-güney doğrultusunda birbirine bağlayacak olan hat, üsküdar-ümraniye-çekmeköy-sancaktepe metrosu ümraniye merkez istasyonundan başlayıp, sırasıyla atakent mahallesi, armağanevler, batı ataşehir’den geçip kadıköy-kartal-kaynarca metrosu ile yenisahra istasyonu ile entegre olup, sahrayıcedid mahallesi üzerinden marmaray göztepe istasyonunda sonlanan koridorda inşa edilmesi düşünülen raylı sistem hattının ulaşım ve güzergah etütlerinin yapılması, fizibilite etütlerinin hazırlanması, mevcut raylı sistemlerle uyumlu bir şekilde uygulamaya esas kesin projelerin ve yapım için ihale dokümanlarının elde edilmesi hizmetlerini kapsayacaktır.
 • umarım bu sefer; göztepe durağı, göztepe sınırları içerisinde olur diyerek, heyecanla beklemeye başladığım projedir.
 • göztepe istasyon caddesinde oturan bendenizin evine, 42 dakikalık yürüme mesafesindeki göztepe metro durağından sonra pek de güvenmediğim proje.

  edit; son dakika : göztepe durağı, göztepe soyak'ın önüne yapılacakmış. kaynak : götüm.
 • eğer göztepe dedikleri bildiğimiz göztepe olacaksa, has göztepe yani, 18 ay boyunca inşaat gürültüsünden akıl yitirmesi yaşayacağımızı müjdeleyen metrodur. göztepe tren istasyonu'na girmeseler de bağdat caddesi taraflarına yapsalar keşke.

  4 yil sonra: tren istasyonu'na girmeyeceklermis ama durak o bolgeye yapilacakmis. sictik yani.
 • ataşehire batı ve doğu olmak üzere iki durak yapılması gereken projedir.
 • metro değil hafif metro olacak. tabi havaray diye biliyodum ben ama böyleymiş.
 • batı ataşehir durağı ülker sports arena'ya ulaşımı sağlayacak ve maç günlerindeki ulaşım çilesini hafifletecektir.
 • kesin proje hizmetleri ihalesi yetersiz teklifler nedeniyle iptal edilen metro.
 • ataşehir'in ulaşım sorununu çözmeyecek projedir. zira saat 22'den sonra ne ataşehir'e gitmek ne de ataşehir'den çıkmak mümkün değildir. 22'den sonra bir tek dolmuş ve iett otobüsü kalmamaktadır.
 • ihalesi 20 temmuz'da yapılacakmış, bu yaz 6 tane raylı sistem ihalesi yapılacağına göre başkanlık referandumu ağustos'a gelecek demektir. hay sikeyim.

  neyse, en azından finans merkezi konusunda herhangi bir gelişme görmek güzel. bu hat ta belkemiği.

  bu arada bostancı-dudullu metrosundan daha önce ihale edilecek olmasına rağmen metrolardaki hat haritalarında bu hat gösterilmemekte, bostancı metrosu gösterilmektedir.