şükela:  tümü | bugün
 • bir orhan baba* şarkısı.

  gözüm sende, gönlüm sendedir
  aklım sende fikrim sendedir
  bize bizden başka
  söyle kim engeldir

  eğer beni kabul edersen
  senin olmak istiyorum
  içimde bir his var
  alın yazım benim budur diyorum

  ne bulutlardan yapılmış bir taç
  ne sonsuz mutluluğa ilaç
  sana tüm dünyanın zenginliğini
  vaat etmiyorum

  sana dostluğumu, sana umudumu
  bende olan herşeyi al veriyorum
  sana umudumu,sana dostluğumu
  aşkımı ve herşeyimi al veriyorum

  işte aşkım karar verirsen
  beni kendin gibi bilirsen
  korkacak ne var ki
  biraz daha derin düşünürsen

  seni mecbur edemem ki
  zorla sev sev diyemem ki
  yolun başındayız
  geriye bakmadan dön istersen

  ne bulutlardan yapılmış bir taç
  ne sonsuz mutluluğa ilaç
  sana tüm dünyanın zenginliğini
  vaat etmiyorum

  sana dostluğumu, sana umudumu
  bende olan herşeyi al veriyorum.
  sana umudumu, sana dostluğumu
  aşkımı ve herşeyimi al veriyorum.
 • orhan gencebayın bu muazzam eseri, henüz 8-9 yaşlarımdayken sınıf arkadaşımın konservatuvarda okuyan ablasının kanunuyla çalmaya çalıştığı eser olarak hafızama kazınmıştır. hatta izel'le, ercan saatçiyle falan aynı bölümdeydi o abla.

  müziğe hevesli, gencebay müziğine tapan bir velet olarak daha önce duymadığım bu eseri acaba hangi şarkı diye sorduğumda; "şarkı değil bu. ödev ödev!!!" dediğini hatırlıyorum kanun sanatçısı ablanın. o gün bugündür bu esere hep daha büyük bir ilgiyle yaklaşmışımdır.

  müziğin temel prensipleri hakkında farkındalığımızın oturmaya başladığı yıllarda ise, gözüm sende eserinin türk müziğinde makam ve arızaları dersinde dakikası dakikasına ileri geri sarılarak öğrencilere geçilse, başlı başına türk müziğinde makam arızalarının ne demek olduğunun özeti görevini üstlenebilir.

  geçenlerde orhan gencebay ile bir ömür albümünün konseri için izelle yapılan bir röportajda, biz konservatuvarda gencebay introlarını ve ara nağmelerini çalabiliyorsak hoclarımız tamam olmuşsunuz siz derdi. ben klasik kemençe etütlerimi gencebay introları ile yapardım deyince o abla aklıma geldi : )

  http://www.youtube.com/watch?v=e8skncmvzue
 • atv'de bir program. sıçtığımızın resmi.
  hep futuristik olarak öngörü olarak derdim "ileride bu cep telefonu kameraları vücut enerjisi ile çalışan lense dönüşecek, msn dediğin facebook videosu ile izlediğin kişiler artık yayın yapacak hayatını, evden işe işten eve gidenler kendi hayatı ya da kurgu televizyon yerine uçuk kaçık macera insanlarını seyredecek akşamları. hatta bazıları sırf bu yüzden sponsorlar ile her adrenalini yaşayan ürün insanlar olacak. "
 • atv'de yayınlanan yarışma. 4 erkek 1 kıza talip oluyor, kız erkekleri yüzlerini görmeden anası ile birlikte mülakata falan alıyor, birincil görüş açılı kamera ile yaşamlarını izliyor. elbette ki kurgu gibi görünüyor...

  yine de izlerseniz türk kızlarının gereksiz özgüvenini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. bildiğiniz gibi türk kızlarımızın hepsi bir kate upton, bir jennifer lawrence, bir amber heard oldukları için evlenecekleri zaman bu tip yarışmalara ihtiyaç duyuyorlar, ince eleyip sık dokuyorlar.
 • evet maalesef ben de bu programa kulak ve göz misafiri oluyorum an itibariyle. teorik olarak bir sıkıntı yok, hele hele atv gibi bir kanalda bu tarz muhafazakar yapımıza ucundan da olsa ters düşme ihtimali olan bir programın varlığı olumlu denebilir.. ama hem kızların hem de erkeklerin söylemleri, tavırları, empoze ettikleri şeyler aşırı derecede saçma ve tehlikeli. erkekler diyor ki mesela, ben senin giyimine karışırım, ona göre. kız da buna ciddi bir tepki falan vermiyor. öte yandan kız da diyor ki, benimle evlenecek erkek şunu yapmasını bilecek, bunu bilecek, bunu yapamayanın yanımda yeri yok vs.. kısacası iki taraf da bu toplumda dert yakındığımız neler varsa bunun son derece net örneklerini başarıyla sergiliyorlar ve bu nedenle bu programın izlenmemesi ve de izletilmemesi gerekiyor.
 • bir insan daha ne kadar sasirabilir 20 dakikadir sahsima izleten program. ciddi mi bu insanlar? bu nasil kendini pazarlama sekli la? avel avel bakiyorum su an. yo dostum gelenekci vs. degilim. ne soylesem gg olacak. allah islah etsin.
 • yine harika bir program formatı. yalan yok izledim merak edip. kafalarında go prolu damat adaylarının bir kızın beğenisini kazanma yarışları. kız fena değildi ama yanlış kişiyi seçti sanki.
 • adını bilmiyorum ama yabancı bir format uygulaması.
 • "telefonunu karıştırmama izin verecek misin" gibi sorular soran ama giyimine karışılmamasını bekleyen, "benim de hayalimdi kafe açmak ama meslek sahibi olmayı tercih ettim" gibi cümleler kuran, demekten imtina ediyorum ama, kezbanlara prim yaptırılan program. eski sevgiliyle arkadaş kalma konusu ayrı rezalet, emre isimli beyefendi modern bir insan olduğundan, kızın aklında soru işareti kalmasın diye konuyla hiç alakası olmayan bir kızı çağırıp televizyona çıkarıyor, kızımız ise bunun ne kadar büyük bir şey olduğunu anlamıyor "bana ters bunlar" diyor. o kız niye geldi o zaman? ha izliyor muyuz, yes. yaşasın çöp tivi. sadece keşke kezbanlara prim yaptırmayı kessek.