• üst edit: yeni bir rezalet daha ortaya çıktı
    (bkz: fetö itirafçısına maaş bağlanması)

bugün instagramda dolanırken tesadüfen denk geldiğim ve gözlerime inanamadığım rezalet. sanırım rezalet diyebilirim çünkü bu ülke için canını veren polis ve askerlerimiz de dahil olmak üzere belli ki hiçbirimizin hayatının kıymeti kalmamış, insanlığımızı kaybetmişiz.

uzatmadan konuya girmek istiyorum. iyi okuyun çünkü bu olay ne haberlerde çıktı ne de üzerinde durulacak kadar önemsenildi. hani derler ya isimsiz kahramanlar, hah tam öyle bir şey.
    tarih 15 temmuz darbe girişiminin iki hafta sonrası 27 temmuz . hakkaride demokrasi mitinginin olduğu akşam 4 kişilik bir polis ekibi kontrol noktasında çevirme yapıyor ve çevirdikleri şüpheli aracın içindeki terörist kaçamayacağını anlayınca 1 ton bomba yüklü aracı patlatıyor.
    iki kahraman polisimiz olay yerinde şehit düşüyor, diğer ikisinden (benim de kendisiyle irtibata geçtiğim ve mesajlaştığım ) mustafa erhan çelik ağır yaralanıyor. (diğer polis ile görüşemedim, o konuda da elimden geldiğince yazacağım. )

mustafa, bir gözünü kaybediyor, bir kulağında ağır hasar oluşuyor, teröristin aracı patlatması sonucu alev alan keleş mermileriyle gögsünde 1 adet mermi girişi oluyor ve patlamanın etkisiyle kolda 3. derecede yanık meydana geliyor. diğer polis arkadaşın da kollarda 4.derece yanık meydana geliyor ve sağ topuk parçalanıyor. daha sonra gazilik için gerekli işlemlere başlanıyor ancak red cevabı alıyorlar.

hastanede kaydedilmiş görüntüleri

şehit polis memurlarımız

neden gazi olamadıklarına gelecek olursak da, hiçbir sebebi yok malesef. buraya tıklayarak vazife malüllüğü reddini inceleyebilirsiniz. açmaya üşenenler için ; `vazife mahüllüğü tespit kurulunca durumunuz incelenmiş ve 76 sayılı kararı ile reddedilmiştir.`

bu kadar... gözünü, kulağını kaybet, gögse mermi ye, demokrasi mitinginin ortasında patlamaya giden 1 ton bomba yüklü aracı durdurup belki de yüzlerce insanın hayatını kurtar, sonra gelip yok arkadaşım, reddediyorum. sebebi de yok diyip, kenara fırlatsınlar.

sizlerden ricam, şu konunun üstüne gidelim de bir sonuca varalım. up’layan elleriniz dert görmesin.
    not: sgk’nın gönderdiği red raporunun daha net fotoğrafını gün içerisinde alıp güncelleyeceğim.

edit 1: ilgili mağdur polis memurumuz ohal kapsamında çıkartılan khk ile görevden ihraç edilmiş ve sanırım gazilik ünvanının verilmeme sebebi de bu. yine de neye dayalı bir ihraç bilemiyorum.

edit 2: ihrac kararının sebebi hakkında kendisi ile görüştüm. bir itirafçı 60 kişi ile beraber mustafa’nın da adını “2007 yılında bir kere sohbete gelmişti” şeklinde veriyor. ancak sonradan şahıslar hakkında takipsizlik kararı çıkıyor ve fetö ile alakalı olmadıkları ortaya çıkıyor. bazı memurlar tekrar aktif görevlerine geri dönerken mustafa gazi olmasına ragmen ne ünvanını alıyor ne de göreve getiriliyor. kısacası arada kaynayıp unutulup gidiyor.
    üstüne üstlük itirafçı, soruları alarak polis olduğunu itiraf etmesine ve açığa alınmasına rağmen maaşının 3/2’sini almaya halen devam ediyor.
    (bkz: fetö itirafçısına maaş bağlanması)

son edit: konu ile yakından ve uzaktan alakadar olan, kıyısından köşesinden mağdur olan ve şehit tanıdıklarından tutun, mağdur yakınlarına kadar o kadar çok kişi mesaj attı ki şunu anladım, bu vatan ayakta duruyorsa, örselenmiş, ötekileştirilmiş ve mağdur edilse bile asla mağdur etmemiş, kanının son damlasına kadar vatanı için savaşmış kahramanlar sayesinde ayakta duruyor. siz hep varolun.
  • yaninda durulmasi gereken polistir.
  • bu ülkede gazilik unvanının içini öyle boşalttılar ki eli çizilen gazi oluyor memlekette. gerçek gazilerimize çok ayıp ediyorlar. umarım polis kardeşimize en yakın zamanda hakkını verir devlet büyüklerimiz.
  • maalesef bu tek değil ve maalesef bu ülkede “malul sayılmayan gaziler” diye insanın vicdanlarını sızlatan ama yönetenlerin gülüp geçtiği bir yara var. çağdışı bir kanun ile bir oran belirlenmiş ve bu oranı yakalayamayan binlerce gazi malul sayılmadığı için birçok haktan yararlanamıyor. düşünün bizlerin rahatı için bedenini siper etmiş kişilere bir oran biçmişiz. hadi bunu yaptık diyelim bu oran kıstasları o kadar rezil ki yürüyemeyen, gözünü ya da bir organını kaybedenler nasıl malul sayılmaz insanın aklı almıyor.
  • bu ülke kendi evlatlarını sindirellanın üvey anasına bırakmış gibi.
  • şehitlik ve gazilik artık vatan için değil akp için feda ettiklerine göre belirleniyor.
    diri diri yanan askeri gözleriyle görüp izleyip üzerine soğuk ayran içişlerini hatılamıyor musunuz? 1 sene sonra konu kapanınca sessiz sedasız bi zahmet çocuğun şehitliğini kabul ettiler.

yandaşalara milyar dolarlar dağıtanlar, şu gaziye hakkı olanı vermemek için nasıl da kırk takla atıyor.
  • bir tarafta sapasağlam adamlar 15 temmuz gazisiyim diye televizyon televizyon geziyor, bir tarafta da bu garibanlar.
  • bir ihmal vardır diye inanmak istiyorum zira böyle bir saçmalığı akp bile yapmaz.
  • (bkz: up)
  • (bkz: up)
    ne desek boş...
hesabın var mı? giriş yap