• "git yolun gülle dolsun, güller dikensiz" hayatımda bu kadar akıcı, bu kadar da seven kişi repliği duymadım ben
  • bir arkadasin verdigi, icinde bir ton sarki olan mp3 cdlerinden birinde rastladim bugün bu nadide parcaya..

yillar sonra ilk kez dinledigim halde her nasilsa ezbere biliyorum bütün sözlerini, hatta miril miril sarkiya eslik ederken zeki mürenvari bakiyor, yüzümü acili bir ifadeye büründürüyorum istem disi...

trt yillarinda annemin husu icinde dinledigi güzel mi güzel türk sanat müzigi parcalarindan sadece biri..

o cd de sadece bu sarki olsa da olurmus..
  • gozyasimda saklisin, aglayamam ben
    duseceksin sanirim kirpiklerimden
    damarimda kan olup dolasiyorken
    beni boyle birak git, git gidebilirsen

git, mutlu olacaksan beni dusunme
    sen iyi bak kendine, beni dert etme
    once beni bir dinle, bir bak halime

bir kapanmaz yarayla boyle caresiz
    belki yine yasarim sevgisiz, sensiz
    git yolun gulle dolsun, guller dikensiz

beste: zekai tunca
    gufte: zekai tunca & seyhan girginer
  • zekai tunca'nın duru, yumuşacık sesinden, abartısız yorumundan dinlenince nasıl bu kadar samimi bir şarkı yapılabildiğine şaşırdığım şarkıdır. sevdiğin birini kaybetmekle kaybetmemek arasında gidip gelirken söylenebilecek her şey bu şarkıya sığdırılmış gibi...

"git yolun gülle dolsun", "mutlu olacaksan beni düşünme" ...
    ama ...
    "önce beni bir dinle, bir bak halime, beni böyle bırak git git gidebilirsen" ...
    hem...
    "göz yaşımda saklısın ağlayamam ben, düşeceksin sanırım kirpiklerimden" ...
    senden kalan son şey de sökülüp gitmesin gözlerimden...

bunun gibi bir şarkıdır... tekrar ve tekrar dinlenir...
  • "beni böyle bırak git, git gidebilirsen"
    hani yok böyle bir sitem, böyle bir yakarış dedirtir bu şarkıda zeki müren. yiyosa git, seni bu kadar sevenini bulabileceksen, bu kadar da seveceksen cidden git tadındadır.
  • zeki murenin sevdirdigi sarkilar arasinda yer alir.
  • ananecimin ölümünden beri dinlemedigim, bi süre daha da dinlemiyceim sarki.
    ananem hep aglardi bu caldiginda, bende de hep hem bi merak, hem bi hayranlik uyanirdi, cunku ananem cok kücük yasta görücü usülü evlenmis dedemle, aralarinda büyük bir yas farki varken, sora dedem de genc ölünce, ananem daha da genc yasta dul kalmis oldu. ama ne zaman bu sarkiyi duysa, hep aglardi dedemi hatirlayip.
    ben de her seferinde bi durup düsünürdüm, yani zaten görücü usülü, zaten dedemden ziyade, annesiyle ugrasmis, dedemle gecirdigi en cok vakit de, dedemin hastalik döneminde, ona bakarken olmus diye, bi türlü anlayamazdim. hem nasil sever insan böyle diye, hem de bu sartlar altinda nasi sever diye. ha, simdi de cok anliyor degilim. ama artik sarkinin giris melodisini duymak bile, beni de cok pis aglatiyor. hatta annem falan, sülalecek agliyoruz.
  • zekai tuncanın 3 farklı yorumunun bulunduğu, çok güzel bir sanat müziği eseri.
  • ozeti: seni cok seviyorum ve bana canimdan daha yakinsin. senden vazgecemiyorum ama sen benden vazgecer gibisin. olsun, ben basimin caresine bakarim; sen gittiginde mutlu olacaksan, nerede mutlu olacaksan, gitmeye icin elveriyorsa git(me).
  • muhteşem bir eser. zekai tunca'nın seni aşksız bırakmam albümündeki yorumunu dinlyerek kendimden geçtim. o notalar, o ses ve o yorum anlatılmaz, dinlenir.
hesabın var mı? giriş yap