şükela:  tümü | bugün
 • gp tarafından piyasaya sürülmüş, asıl özelliği kenarda beklerken bitmemesi olan pillerdir. aldığınızda normal alkalin piller gibi kullanıma hazır bir durumda oluyor. kullanmadan bir kenara attığınızda 6 ayda %90, 1 yıla kadar %85 doluluk oranı korumaktadır. saklama kosullarına göre değişebiliyormuş tabi.

  http://www.gprecyko-tr.com/index.html
 • eneloop benzeri pil teknolojisi. (bkz: panasonic infinium)
 • 2700 mah degerli açık yeşil renkli aa kalem pillerini kullanıyorum. tek kelimeyle muhtesem. bunun bir de pro olanları çıkmış siyah. onlar nedir? ne farklari var bilen olup da yesillendirirse sevinirim.
 • şarj edilebilir pil markası ve modeli

  aa tiplerini karşılaştıracak olursak...

  gp recyko+ 2700 serisi

  yeşil renkli. plus modeli. 1.2 volt güç ve 2600 mah kapasiteye sahip. 300 kez şarj edilebiliyor.

  gp recyko pro

  siyah renkli. pro modeli. 1.2 volt güç ve 2000 mah kapasiteye sahip. 1500 kez şarj edilebiliyor.

  ikisi de nimh (nikel-metal hidrit pil)

  kapasite yönüyle 2700 serisi yeşil olanları daha cazip. fakat yaşam döngüsü 300 şarj. pro olan siyah piller ise daha düşük kapasiteye sahip olmasına rağmen 5 kat daha yüksek bir yaşam döngüsüne sahip.

  2700 serisi plus model yeşil piller düşük güç tüketimi olan kumanda gibi cihazlarda kullanılırken 2000 mah kapasiteli pro model siyah piller yüksek güç tüketimi olan fener, flaş gibi cihazlarda tercih ediliyor. aralarındaki temel fark bu.

  eğer fener gibi yüksek güç tüketimi olan cihazlara yönelik pil arıyorsanız siyah renkli pro modelini, televizyon kumandası, radyo gibi görece daha düşük güç tüketimi olan cihazlara uygun pil arıyorsanız yeşil renkli plus modelini tercih etmelisiniz.
hesabın var mı? giriş yap