şükela:  tümü | bugün
 • ks. geliştirilmiş patlayıcı düzenekler
 • banyo ve mutfak armatürleri üretmekte olan gül pres döküm sanayi a.ş. nin tescilli markası.
 • bir tür portatif oyun konsolu üreticisi. android cihazlara donanımlı destek veriyolar. piyasaya bomba gibi düşen gpd xdcihazı da bu firmaya ait.
 • haftasonu koçtaş'ta gördüğüm uygun fiyatlı yerli muslukçu. gül pres döküm sanayi adı uzun gelmiş, gpd diye kısaltmışlar, fena da olmamış.

  neden buraya yazıyorum, çünkü hoşuma gitti. bir adet termostatlı armatüre ihtiyacım vardı, aldım, getirdim taktım. çiçek gibi çalışıyor.

  gördüğüm en şık armatür değil, en sağlamı en dayanıklısı gibi de durmuyor. ancak kendisinden bekleneni yerine getiren, alternatiflerinin yarısından daha uygun fiyata edinebileceğiniz bir batarya.

  şimdi, ihtiyaç nereden doğdu onu da izah edeyim de, sizin de ihtiyacınız varsa haberiniz olsun.

  - havalar ısındı, malumunuz. dolayısıyla şebeke suyu da ısındı.
  - kışın duş alırken ayarladığımız sıcak/soğuk dengesini aynı oranda su ile ayarlayamıyoruz, çünkü artık soğuk (şebeke) suyumuz kışın olduğu kadar soğuk değil.
  - ne yapıyoruz, daha az sıcak su, daha fazla soğuk su karıştırıyoruz.
  - sıcak su akışı o kadar azalıyor ki, kombimiz çalışsın mı çalışmasın mı karar veremiyor. bir çalışıyor, bir duruyor.
  - o zaman da duşta canımız sıkılıyor, duş süresi uzuyor, su kaybı artıyor, zaman kaybı artıyor.
  - termostatlı bir batarya kullanırsanız bu ayarlama işini sizin yerinize o yapıyor, gayet güzel oluyor.

  diğer bilindik markaların yanında bu gpd biraz gariban duruyor, hiç korkmaya gerek yok, alın geçin. duşta yerine takınca gayet şık. mağazaların bu taktiklerini yutarsanız tv almaya gittiğinizde en büyüğünü elinize tutuşturuverirler, eve geldiğinizde anlarsınız.

  tepki süresi de güzel. hafif soğur gibi hissediyorsunuz, gayet tatlı ısınıyor. tam ısınacak gibi oluyor, hemen ayarladığınız sıcaklığa geri geliyor. muhtemelen bunu dalgalanmayı hiç hissettirmeyen, tepki süresi daha kısa bataryalar vardır da, sikerler.. 300 lira fazladan vermeyi gerektirecek bir mesele değil.

  bu vesileyle, yaz gelmesine rağmen hala her gün duş almamakta ısrar edenlere kafam girsin.
 • bi de bu var:

  grouping, pegging, distribution (gpd) are an enhancement to the standard functions in the project-based production environment.