• mitolojik çağda yaşasaydı sanat tanrıçası olurdu.
  • arkadaş ne manyak kadınmış yahu. gerçi caz için gittik konsere (16 temmuz 2010 grace jones konseri) ve 62 yaşında bir kadın caz mı söyler diskoya mı çevirir ortamı diye sorsalar yanıtı belli tabii ama o n'aptı? açıkhava'yı diskoya çevirdi.

nasıl bir enerjisi varsa (alkolden değildir muhtemelen, zira sahnede olmak için başka şeyler gerekiyor sanırım) yaklaşık 2 saat boyunca hiç durmadı. bir kaç kere "fake orgasm" dublajı falan da yaptı hatta. bol bol "suck" sevgisinden bahsetti. ha bir de türk erkeklerinin kıskançlığından. seyirciye de sordu; türk erkeği kıskanç mıdır diye. kadınlar cevap verdi: "yes, they are". sonra türk kadınları kıskanç mıdır diye sordu. yine kadınlar cevap verdi: "yes, we are" diye.

sonra insan düşünüyor; grace jones mu daha manyak, yoksa türk kadını mı?

velhasıl çok eğlendiren bir insanmış kendisi, bunu gördük ve canlı gözlerle bir efsaneyi de yakından görmüş olduk.
  • hem oyuncu, hem model, hem pop müzik kraliçesi, gece görünce korkulası kadın. bond filmlerinden a view to a killdeki may day, conandaki zula... vamp, tehlikeli kadın tiplemelerini en iyi yapanlardan biri. 1981 tarihli albümü nightclubbingde yeralan ive seen that face before clubbing'e yeni bir boyut getirmiştir. slave to the rhythm ve pull up to the bumperı da atlamamak lazımdır.
  • inanılmaz korkunç bir seksapelitesi var. hem korkuyosun hem etkileniyosun kadından. sanırım bacakları benim boyum kadar vardır.

http://mimg.ugo.com/…uts/grace-jones_480_poster.jpg
    http://www.morrisonhotelgallery.com/…e jones_04.jpg
    http://davidlai.typepad.com/…0133f541f1f4970b-320wi
  • jamaika asıllı model/oyuncu/şarkıcı.kazınmış kaş ve başıyla ilginç bir karizmaya sahip androjen kişi.en sevdiği şey evde oturup şarap içip tv izlemekmiş.zamanında ingiltere de bir programa katılıp sunucu onu sallamadığı için canlı yayında pataklamıştır.tutucu hıristiyan bir ailede büyümüş,adını hatırlamadığım kötü şöhretli bir çeteye katılmış zamanında.andy warhol un sırdaşıdır
  • rihanna ve lady gaga gibi şarkıcıların en büyük ilham kaynağı, andy warhol, studio 54 ve jean paul goude diyince ilk akla gelen insanlardan olan, 16 temmuz'da harbiye açıkhava'da bizleri büyüleyecek ve sahne şovu ile ağızlarımızı açık bırakacağını düşündüğüm efsanevi kadın, stil ikonu, model, oyuncu, şarkıcı, süpersonik insan, übermensch.
  • şu hareketi nasıl yaptığı hala soru işareti olan şarkıcı. heykel misin mübarek? http://www.scoutnetworkblog.com/…ow/grace_jones_99/

amber rose tarafından da denenmiştir ama sonuç grace jones'daki estetiğin yanına yanaşamamıştır. http://t.co/6v3z7iu

http://digital-art-gallery.com/…age_digital_art.jpg
  • birkac sene once turkiyeli cerkes -tam olarak oset diyelim-olan eski korumasiyla evlenmis olan yengemiz.ama ayrildilar artik.
  • inatla o yüz kemiklerini törpületmemiş, kırdırtmamış kendiyle barışık bir kadın. güzellik açısından hem erkekleri hem kadınları etkileyebilmiş her kesime hitap edebilen artık 60larında bir teyze olan ikonik androjen.
  • öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığına yazmıştım, biraz uzun ve konudan konuya atlayan bu yazıyı ama burada da dursun:

siyasal islamcılar fulbright bursuna neden karşılar, rte yeniden seçilirse bunu kaldıracakmış, neden? ne kazanacağız ya da ne kaybedeceğiz?
    diye araştırma yaptım biraz.
    zaten detaylı bilgileri ilgili başlıkta da bulabilirsiniz. ben karşılaştığım ilginç magazinel detayları paylaşayım.

fulbright bursu ile kimler abd'de okuma şansı (fırsatı) elde etmiş diye baktım da, türkiye'de bu zaten komplo teorilerini beraberinde getiriyor, o yüzden yurtdışındakilere bakayım dedim.
    rishi sunak hadi neyse de asıl ilginç gelen dolph lundgren (aka ivan drago) ismini görmek oldu.

dolph lundgren aslen isveç'liymiş. ülkesinde kimya mühendisliği okuduktan sonra avustralya'da kimya mühendisliğinde master yapmış. bu esnada fulbright bursuna başvurmuş ve burs ile massachusetts ınstitute of technology*'yi kazanmış.
    o yıllarda aynı zamanda bir gece kulübünde kapıda bodyguardlık yapıyormuş ve çalıştığı mekana grace jones gelmiş. 1,96 cm lik cüssesiyle dolph, grace ablanın radarına girmiş ve madem boston'a gideceksin, bir ara da new york'a gel bana bir uğra demiş.
    ve grace jones kendisini işe almış, önce koruması sonra sevgilisi olmuşlar kısa sürede.
    jones okulu bırak benimle kal demiş, dolph abi ise yıllardır kimya mühendisliği okudum, ne iş yaparım ki derken önce modellik denemişler, fazla kaslı olduğu için reddedilmiş. daha sonra grace ablanın rol alacağı james bond filminde * yan rollerden biri için yardımcı olmuş kendisine.

bakmış dolph iş ciddiye biniyor, yeni rocky filminden de teklif alınca mit'yi bırakıp aktör olmaya karar vermiş.
    bu süreçte grace jones ile ayrılmışlar.

peki grace jones dediğimiz ve ismen tanıdık gelen ama yaşlanınca artık günümüzde popülaritesini yitirmiş olan bu şarkıcı kim?
    tüm zamanların en ikonik albüm kapaklarından birini mutlaka görmelisiniz: görsel

bu kapak resmi tam da dolph lundgren ile birlikte olduğu yıllardaki albümünden.

1948 jamaika doğumlu ablamız aslında model olarak kariyerine başlıyor. daha sonra müzik ve akabinde filmlerle kariyerine devam ediyor.
    gece kulübünde bodyguardlık yaparken göz koyduğu dolph gibi pek çok erkekle birlikteliği oluyor. ancak yalnızca bir kez evlenmiş.
    ve evlendiği kişi yine bir başka barda bodyguardlık yaparken gözüne kestirdiği müslüman bir türk: atilla altunbay
    atilla'nın bir kıskançlık krizi sonrası grace'in boğazına bıçak dayadığı kavga sonrası ayrılıyorlar ama bilinen resmi bir boşanma durumu yok.

grace jones hayatına tabii ki devam ediyor,
    atilla ise rivayete göre belçika'ya ülkesine dönüp münzevi bir hayat yaşamaya başlıyor.
    yine rivayet o ki, atilla seçimlerde millet ittifakına oy verecekmiş. eğitimde fırsat eşitliğini yok ettiğiniz yetmiyormuş gibi, bir de fulbright bursuna mı göz diktiniz bre gafiller diye söyleniyormuş.
hesabın var mı? giriş yap