şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini la mome filmi ile edith piaf'ın da hayatını sinemaya aktaran olivier dahan'nın yapacağı film. 2014de gösterime girecek. prenses grace kelly'i güzel oyuncu nicole kidman canlandıracak. film grace kelly'nin tüm hayatına değil, 1962 yılının belli bir dönemine odaklanacak. kidman için bir oscar daha gelebilir bu filmle.

  http://www.bakiniz.com/…de-grace-kellyyi-oynayacak/
  http://www.bakiniz.com/…race-of-monacodan-ilk-kare/
 • üstüme iyilik sağlık. şimdi gördüm.
  yönetmen ve kidman'a saygımla beraber; bu ne cüret ?!

  neden yapıyorlar ki şimdi bunu? ne gereği var ki? neyi hatırlatmalı bu bize, neyi düşündürtmeli?
  grace kelly geldi ve geçti şu minik dünyamızdan. başladı ve bitti. grace kelly'e ait hatıralar, grace kelly'i içermeli. lütfen gidip eski filmlerin üç boyutlusunu mu çekiyorsunuz, ne yapiyorsanız onu yapin.

  hayır ya, biyografik bir filme birçok tarihi şahsı konu edebiliriz belki ama bir yerde çizgi olmalı. nerede o çizgi, tebeşirle üstünden geçelim.

  of ya.
 • kesin olmamakla birlikte 45 yaşındaki nicole kidman, prensesin 32 yaşını canlandıracaktır
 • hitchcock'ta anthony hopkins'in süleyman demirel'i canlandırışının üzerinden daha çok geçmemişken, nicole kidman da bu filmde işi bir seviye ileri götürüyor ve kendini, nicole kidman'ı canlandırıyor. ters çevirdim, yan yatırdım, salladım, katladım, yine de kidman'ı grace kelly'ye benzetemedim amk, bu ne böyle.
 • dünya sinema tarihinin gelmiş geçmiş ve muhtemelen gelecek en güzel ve asil aktris'inin yaşamının bir bölümünün beyaz perdeye yansıtılacağı yapım...

  botokslar öncesi zamanımızın en güzel aktrislerinden biri olan nicole kidman tarafından canlandırılacakmış prenses grace...

  grace kelly'nin o duru, asil, narin, naif, adeta bir kuğu gibi saf ve temiz güzelliği ve duruşu ne kadar yansıtılabilecek bilinmez...

  nicole ablanın en benzediği poz bu diye düşünülüp bir poster hazırlığı yapılmış sanırım: http://tri.acimg.net/…edia/18/93/76/15/20275966.jpg

  diğer fotoğraflara bakıldığında yine en benzediği poz bu ama bunda bile karşımızdaki yine nicole kidman... umarım kendisi oyunculuğu ile bu benzememenin yarattığı açığı kapatır...
 • henüz izlemediğim film fakat grace kelly rolü için nicole kidman'ın yanlış seçim olduğunu düşünmekten, filmden birkaç kareye bakınca bu fikrimin katmerlenmesinden kendimi alıkoyamadım.
  nicole kidman çok güzel bir kadın olmakla birlikte, yaşı ve yaşlandıkça suratına daha da oturan sinsi kedi bakışlarıyla, yüzünde sinsilik, kıskançlık, fettanlık gibi şeylerin esamesi okunmayan grace kelly rolü için, gwyneth paltrow dururken isabetsiz bir seçim olmuş. şahsen şu an, acaba nicole kidman prenses rolü için, son zamanlarda iyice artan "yaşım büyük ama hala kırılgan ve taptatlış bir kız çocuğuyum beeeen" hareketlerini yapıyor mu endişesi içerisindeyim.
 • (bkz: harvey weinstein) tarafından katledilmekte olan film. şuradan okunabileceği üzere kendisi filmi cannes'da aday gösterilmiş olmasına rağmen kendi ticari beklentilerine uymadığı için fragmana uygun hale getirilmediği sürece amerika'da dağıtmayacağını açıklamıştır.
 • grace kelly neler çekmiş be hacı dedirten filmdir. bir beyaz atlı prens masalından, saray entrikaları, dil bilmeme sorunları gibi bir sürü sorunla boğuş ama prensini sevmekten vazgeçme. herhalde filmdeki olaylar doğrudur, senaryo olarak bu kadar atılmaz kafadan. nicole kidman çoğu yerde grace kelly havasını yakalamış ancak o asaleti fiziki olarak tam anlamı ile yakalamak zor. zaten yakalamalı mı da bir soru. filmin bir yerinde monaco'nun fransa'nın sömürgesi olduğu lafı mı geçiyordu ne? monaco'nun prenslik olarak kalmasının sırrı ise şuymuş (film dışı kaynak) ; fransa'daki prenslikler, derebeylikler, sürekli savaşıyor, el değiştiriyor, sonra geri alınıyor bu böyle sürüp gidiyormuş. bunun üzerine, monaco'nun uyanık prensi, savaşa gireceklere demiş ki; siz servetlerinizi bana emanet edin, kaybederseniz bari servetlerinizi korumuş olursunuz. servetleri geri verirken de tabii bir komisyon alıyormuş. işte zenginliğin bir sırrı.
 • january jones veya gwyneth paltrow dururken ne akla hizmet nicole kidman bu filmde grace kelly'i canlandırması için seçilmiş anlayamadım. hem benzemiyor hem de fazla yaşlı. sarkan kolları, buruşuk elleri, göz altı torbaları fazla belli olmuş.