• orijinali dururken hiç bulaşılmaması gereken dizi. hayır yani ne gerek vardı diye düşünmeden edemiyorum. hele ki david'e amerikan aksanı kondurup yeniden başrolde oynatmak tamamen saçmalık. başrolde başka birisi oynasaydı bu kadar göze batmazdı belki de bilemiyorum ama adama resmen aynı tiple, aynı tavırla, aynı rolü bir daha oynatmışlar. bi' de şimdi broadchurch'ün ikinci sezonunu çekiyorlar. adam aynı rolü üçüncü kez oynayacak, yazıktır.
  • broadchurch'e david tennant var diye başlamıştım, evet! dizi ilerledikçe iyi ki başlamışım dedim. gracepoint broadchurch'ün devamı niteliğinde mi olacak, yoksa gracepoint broadchurch'ün ilk sezonunun konusundan mı başlayacak... kafamda deli sorular ???
    ne olursa olsun içinde david tennant olan olduğu her işi izlerim arkadaş !
  • her iki versiyonunu da izlemiş biri olarak;
    broadchurch > gracepoint
  • 2014-2015 sezonunun ilk yarısında başlayacak olan dizidir. diğer hepsi için (bkz: 2014-2015 sezonu amerikan dizileri)

yaratıcı: chris chibnall (broadchurch, torchwood)

oyuncular: david tennant (doctor who, broadchurch), anna gunn (breaking bad)

başlama tarihi: 2 ekim
  • imdb'de ilk bölüm için yazılan doğru ise broadchurch'ün birinci sezon konusunu işleyecekler gibi gözüküyor. başrolde, orjinalindeki gibi david tennant'ı oynatmalarını ayrıca tebrik ederim.
  • broadchurch dizisinin amerikan versiyonu olan dizi. 2014-15 sezonunda fox ekranlarında olacak. ingiliz versiyonunda oynayan david tennat burada da var. ayrıca anna gunn ve jackie weaver diziye katılan diğer oyuncular.
  • düşünüyorum da aktör olsam ingiltere'de çektiğim, ikinci sezonunda da rol alacağım bir dizinin amerikan yeniden çevriminde aynı karakteri oynamazdım sanırım. illa o yeniden çevrimde rol alacaksam da gider katili oynardım ya da çocuğu ölmüş adamı oynardım. aynı kirli sakalla, aynı ifade ve repliklerle aynı karakteri oynamazdım. neyse. kadrosu şahane olsa da broadchurch'ı izleyip zerre beğenmediğimden izlemeyeceğim dizidir gracepoint. ama kadrosu şahane: nick nolte var, jackie weaver var, michael pena var. yardımcı oyuncu kadrosu iyi. bu oyunculara rağmen izlemeyeceğim. bu arada imdb, collider falan filan her yerde gene "david tennant's american accents" başlıklarını ve yorumlarını görüyorum. kafanızı sikeyim. nedir bu aksan takıntısı, anlamıyorum ki. hangi ingiliz oyuncuyu amerika'ya davet etseler "accent" başlıkları açılıyor. işsiz misiniz nesiniz yahu?
  • polisiyede her bölüm bir olayın çözüldüğü o teknolojik ve ruhsuz tadı sevemedim. ama katillerin, polislerin ve cinayet nedenlerinin daha insani olduğu polisiyelerin ve bütün bir sezonda tek olayın çözüldüğü işlerin hastasıyım. bu formatın en başarılı örnekleri de sırasıyla twin peaks, forbrydelsen , bron broen ve broadchurch benim gözümde. dördüncü sıraya koyduğuma bakmayın o kadar çok çöp polisiye iş izledim ki ilk dörde girmeyi hak eden bir dizi olarak broadchurch oyuncuları, atmosferi, hikayenin geçtiği yeri, sürpriz finali ve dramasıyla gerçekten çok iyi.
    kuzey avrupa polisiyesine de ayrı bir ilgim var. isveçli , danimarkalı yazarların seri katilleri amerikan vahşilerinden daha çok ilgimi çekmeye başladı. broadchurch da hikayenin geçtiği küçük kasabası itibariyle aynı ekolden besleniyor.
    gracepoint broadchurch' un başarılı bir uyarlaması oluyor bence. david tennant' a zaten diyecek söz yok ama ben oyununu başarılı bulsam da eşiyle kimyası tutmayan baba rolü dışında bütün oyuncuları ve özellikle broadchurch' da da çok başarılı bir aktör tarafından canlandırılan eski sübyancı rolünde nick nolte ' e hayranlık duydum. çok inandırıcı olmuş. eski bir alkolik olarak da alkolik sübyancı rolüne gitmiş. kısaca ben bu uyarlamaya bir şans verilmesi gerektiğine inananlardanım. finalde katilin orjinalinden farklı bir kişi olacağının kesinleşmesi de heyecanı arttıran bir unsur olmuş.
  • resmi fragmanı gelen, fox'un 2014-15 sezonundan itibaren yayınlayacağı broadchurch uyarlaması. sonu broadchurch ile aynı olmayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=s9iwvbbzpzc
hesabın var mı? giriş yap