şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
3037 entry daha
  • altın düşse, dolar artar. dolar düşse, altın artar. bu denklemde altın hep kazandırır gibi duruyor.

korona geçer geçmez ons düşüşe geçebilir.
  • çok uzun süredir makul bir düzeltme yapmamış olan emtia. bununla beraber halen haber akışıyla yükselmeye devam ediyor. bir tarafta abd ile çin gerginliği başta olmak üzere (bkz: #110652743) artan riskler. (dün abd ile için arasındaki ticaret anlaşması tartışılmaya başladı.) güvenli liman hikayesini ön plana çıkarırken diğer yandan abd'deki yeni destek paketi süreci piyasaları ve doğal olarak altını pozitif etkiliyor. (bkz: #111089903)

ekleme : destek paketleri altını neden pozitif etkiliyor. (bkz: #110868926)
  • şahsi fikrim yakında altın ve dövizdeki alım-satım vergisinin yükseltileceğidir. ilk etapta %1'den % 2 'ye çıkarılacağını düşünüyorum.
  • bugün 100 gr altın aldım. bu saatten sonra düşüşe başlar rahat olun.
  • az önce 450 yi gördü.
  • öncelikle (bkz: #106693291) akabinde o düşüş gerçekleşmişti...
    ve yarın bir yerlerden bulup buluşturup 10 dolar, 10 euro ve 1 gram altın alarak ülke ekonomisinin normale dönmesini sağlayacağım... evet bu kadar almam bile yetebilir, ama baktık yetmedi, aranızda para toplayın gönderin ben alımı yaparım *
  • 50-100 k üstünde yoksa bozdurun gitsin demiş yukarıdaki suser. gece gece güldürmüştür.

eğer ihtiyacınız olmayan bir lira bile varsa ve paranızı değerlendirmeyi bilmiyorsanız altında tutun. ytd.
  • altına ne yatırabilirseniz yatırın. kredi çekecek imkanım olsa çeker altına basarım. yılbaşını beklerim.
  • tamam alalım alalım da ayıp oluyor. her seferinde aynı şeyi yapıyorsun gram abi, bizi mi kopartıyosun anlamadım ki?
  • 450 lira nerde ise oluyor, olmakta..
3793 entry daha