şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
3443 entry daha
 • babam gencliginde rus mali bi motosiklet almis. sonra satti yıllarca basimiza bela falan oldu neyse. iste o motora verdigi paraya altin alsa o zamanki kurla 7,5 kilo altin ediyormus.

  altin hep kazandirir hanimlar beyler. kisa vadeli iner belki ama uzun vadede bu ulkede hep kazandirir
 • güne sağlam düşüşle başlamış kur.. ons’da aynı şekilde tepetaklak düşmüş gibi.

  ne oldu lan? aşıyı mı buldular aq?
 • 1910’dan geri dönmesini bekliyorum. orada biraz alacağım.
 • (bkz: kredi çekip altın almak)
  (bkz: #100193223)

  kredi çekip 270 tl den almıştım. aynı işlemi bugün 470 tl den yine gerçekleştirdim.
 • ons'da yüzde % 1,5 düşüşle başlamış güne, biraz da doları baskılayıp aşağı çekseler böbreği satıp basardım yeminle..

  ytd..
 • (bkz: #111411957)
 • pandemi biter, ekonomiler toparlanır, ülkeler sakinleşir, savaş veya başka felaket olmazsa, dünya ekonomisi büyümeye devam ederse altının ateşi söner.
  diğer türlü yükselmeye devamke.
 • #111238986
  yukardaki entry twitterdada yazdım resmen linç ettiler. aylarca 380 de bekledi almadın ekranda 480 iken 515 ten aldın ne gerek var.

  450 bence makul ordada durmazsa 420 fakat dolar kuru çıkarsa işler değişir.

  not: en son 380 den almıştım
  bir not daha: fizikiyi kesinlikle satmıyorum isterse 350 olsun..
 • düzeltme var denen yatırım aracı. kimi düzeltiyor şimdilik belli değil. ancak satış alım yapıp kar yapacaklar sattıktan sonra ne kadar düşmeli ki geri aldığı birim fiyatın üzerine gelecek makas ve vergi ile sattığı fiyatın altından alsın bi bakmalı. misal dolar kurundan bağımsız ons fiyatı kaç dolara düşmeli ki sattığına değsin. öngörü olarak bi ons fiyatın ne mesela?
 • uzun vade tutan kazanacaktır. kümülatif artacacağını tahmin ettiğimde sene sonu gram fiyatı 1000 tl... çünkü uluslararası olarak adını duyurmuş olsun olmasın, yerli ülke fonları dahi artık sepetteki dilimlerini faiz, döviz veya borsadan malum olan tarafa; altına kaydırıyorlar. geçen ki haraketler onların eseri idi. düşünsenize; adam bir fon yapmış. altının dilimi yüzde 5'lerde. bugün için bu oran yüzde 40 ve ötelerine dahi çıkabilecek. yatırımcılarına söylüyorum. sadece sabredin. elinizde tutun. arkanıza bakmayın. kısa vade oynayanlar, al sat yapanlar bırakın görevlerini ifa etsinler. onlar günlük oynuyorlar, görevlerini yapıyorlar. uzun vadede bir iniş daha yaşayacaksınız. çünkü iflas eden şirketler, yada borç yapılandırmasına bir faiz düşüklüğü peşine yeniden yapılandırma yapacak kişiler ellerindeki sabit değerleri satmaya başlayacaklar. bu altında bir satış dalgası daha yapacak. bir düşüş de o zaman yaşayacağız. sakın korkmayın. bekleyin. bunun peşine yükselme devam edecek. çünkü matematik öyle söylüyor. dünya para basıyor. hem de hiç durmadan. bu da üç kanala yönelecek. altın, bitcoin vs. gibi coinler ve gümüş... çünkü bu işin oluru bu...olması gereken de bu. dolar vs. kağıttır. altın yine altındır. sabreden kazanır. ( kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.)
  edit: küresel büyüklerin fonlar için olsun, kendileri için olsun en büyük altın toplama operasyonu herhalde bu gece oluyor. an itibariyle sadece bugün yüzde 5 kaybetti. kısa vadeciler forumlarda ağlar olmuşlar. çok normal. dediğim gibi...
3412 entry daha