şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
6212 entry daha
  • bu baslikta anira anira bagirdim ama hala 600 olacak kafasinda herkes, siz devam edin, twetter ustadi takip etmeye, yazik yazik...
  • az birikmiş altınım vardı.
    sene 2016 ydı.
    arsa kestirdim gözüme
    mal sahibi dedi " yaklaş hele "
    gel git dön dolaş pazarlık
    civar müteahhiti yaptı birden çakallık
    verdi benden fazla 20 bin daha
    dedi " yapicam buraya en ciksinden bir villa "
    duymuştur belki " madem öyle hayrını görsün " dediğimi
    ınsaata başladığında sene 2017 ydi.
    gel zaman git zaman bitirdi villayı bir sene demeden
    ama bir türlü satamadı çoka tamah etmekten
    18 - 19 boyle geçti
    benim sarı kız sürekli primlendi
    20 oldu pandemi, kriz dediler
    durup durup altını roketlediler
    bizim müteahhit satamadı malı hala
    bende ki aynı miktar altın yeter oldu mu
    alamadığım arsanın üstüne konan villaya :)
    onlar eremedi muradına
    ben binecem tepelerine
    :)
    adamı şair yapan "birikim" aracıdır. yaşı genç olan arkadaşlara birikim tavsiyemdir, yılmadan usanmadan biriktirin. çünkü yukarıdaki kıssadan hisse (hemen hemen) gerçektir.
    :)
  • beyler panik yapmayın. dün 10 gram aldım diye düştü. satiyim yükselecek.
  • şu "ben aldım, düşecek. ben sattım yükselecek." diye yazan arkadaşlar bu müthiş espriyi ilk kez kendilerinin yaptığını zannederek yazıyorlar herhalde.

yoksa günde on kişinin başlığa bile bile aynı şeyi yazması pek mümkün olmasa gerek.
  • 530 da satmadık.
    430 olsada kaçsak diye bekliyoruz.

ağzimiza siçtin sarı kız.
  • bu başlıkta ve herhangi bir sosyal medya ortamında yorum yapanlara aldanıp alınmaması veya satılmaması gereken değerli maden. çünkü emin olun kimse bir bok bilmiyor. 2 ay önce burada 600 tl olacak alın diyenler şimdi ortada görünmüyor.

burada yazılanların gazıyla vadeli mevduatını bozup 550 tl.den gram altın alan insanlar şu an 430’lara düşmesiyle hem ana paralarından hem de vadeli mevduattan alacakları paradan oldular. o yüzden kimsenin dediğine kulak asmayın, cidden kimse bir bok bilmiyor. altın alacaksan al ve unut, tek gerçek bu.
  • aylardır grafiklerle izah etmeye çalışıyorum fakat ne yazık ki insanlar teknik analiz yerine fomo'yu tercih ediyor,

görsel
  • biden'ın teşvik beklentileri sonrası herhalde 1-2 ay içerisinde 500 seviyelerine geri çıkar. gerçi dolar gerilemeye devam ederse, 480 civarında da kalabilir.
20 entry daha