şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşımın düğünü için çeyrek altın alma gafletinde bulunduğum istanbul altın rafinerisi'e ait sözde online satış sitesi. aldığım ürünün kargolanmasını beklerken, sipariş detayı sayfasında "siparişiniz isteğiniz üzerine iptal edilmiştir" şeklindeki yalan içeren notu gördüm. sanırım fiyatı değişti diye iptal ettiler. halbuki internet üzerinden altın satışı yapan tüm sitelerde, fiyatlar sürekli değiştiği için bu ürünlerde iptal ve iade olmadığı belirtilir.

e-ticaretten bihaber bu oluşuma telefonla veya sitelerindeki hızlı mesaj üzerinden ulaşmak mümkün değil. adeta terkedilmiş bir teksas kasabası görünümünde, ortada muhatap yok.

kısaca bu siteden alışverişi kimseye önermiyorum.
  • alternatifini bulsam bir daha yuzune bakmayacagim site.

(bkz: iar)'in urunlerine lafim yok, iyi bir yatirim araci oldugunu dusunuyorum. ancak site berbat calisiyor. once 10 gram altin siparisimi yanlislikla 1 gram gonderdiler. bir sekilde cozuldu (bir haftada). bu sefer de "saat 16:00'ya kadar verilen siparisler ayni gun kargolanir" demelerine ragmen 3 isgunu once odemesini yaptigim siparisim hala kargolanmadi. bakalim ne zaman zahmet edip gonderecekler.